Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza kolekta przekazana zostanie na potrzeby archidiecezji.
Za wszystkie złożone ofiary, składamy gorące Bóg zapłać.

 

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. O godz. 17.45 odprawimy nabożeństwo do Ducha Świętego.
  2. Dziś przypada też dzień modlitw za Kościół w Chinach – pamiętajmy w modlitwach o chrześcijanach żyjących w tym kraju.
  3. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to również misyjny Dzień Chorego. W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30, kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na cele parafii.
  4. Od poniedziałku w zakrystii, członkowie grup żywego różańca mogą odebrać tajemnice i intencje na miesiąc czerwiec. Ze względu na święto, nie będzie spotkania w salce. Również kancelaria będzie nieczynna.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.45.
  6. Z okazji Dnia Matki we wtorek zapraszamy wszystkie Mamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 18.30.
  7. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę wieczorną.
  8. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci, po nim na majowe i Mszę św.
  9. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych oraz módlmy się o nowe, święte powołania do służby w Kościele.
  10. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy grupę Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na spotkanie do salki, następnie na majowe i Mszę św.
  11. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej Parafii.
  12. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Piesza pielgrzymka wyruszy razem z pątnikami z parafii św. Józefa z Załęża i z Tysiąclecia Dolnego. Zbiórka w naszym kościele o godz. 6.00. Powrót odbędzie się we własnym zakresie. Dokładny plan pielgrzymki dostępny jest na plakacie i stronie internetowej.
  13. Trwają zapisy na kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który odbędzie się w naszej parafii, w dniach 12-14 czerwca. Szczegóły na ulotkach, plakacie i stronie internetowej.
  14. Dziś w zakrystii można jeszcze zapisać dzieci na prezentację talentów, która odbędzie się w ramach Parafialnego Dnia Dziecka w sobotę, 30 maja. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie oraz ofiarodawcom. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej. Parafialny Dzień Dziecka rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godz. 14.00, gorąco zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadkami.
  15. Polecamy Gazetkę na Górnym, Gościa Niedzielnego w zakrystii, parafialną stronę internetową i media społecznościowe.
  16. Bóg zapłać za dar modlitwy i wspólnoty, za życzliwość i złożone dziś ofiary na rzecz archidiecezji.
  17. Otwierajmy swoje serca na działanie Ducha Świętego i polecajmy się Maryi Piekarskiej naszej patronce.

 

Inne:

Wpłaty zaliczki na Kurs Nowe Życie należy dokonać na konto:

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH

ul. Jordana 39, 40-043 Katowice

Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

z dopiskiem: Ofiara na Kurs Nowe Życie 12-14.06.2026

 

Diecezjalne:

  • Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium w Piekarach Śl. odbędzie się w niedzielę 31. maja. Program pielgrzymki: 00 – Godzinki o niepokalanym poczęciu NMP; 8.30 – Modlitwa różańcowa; 9.30 – Procesja z obrazem MB Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów, słowo abp. A. Przybylskiego; 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią bp. Krzysztofa Nykiela regensa Penitencjarii Apostolskiej; 13.15 - Spektakl teatralny dla dzieci – „Anioł z piekarskiego wzgórza” – Teatr „Sowa”; 13.45 – Godzina ewangelizacyjna: 15.00 – Nabożeństwo majowe; 16.00 – procesja do bazyliki piekarskiej, zakończenie pielgrzymki.
  • „Dziecięca Kraina Radości” – Dzień Dziecka z Arcybiskupem Andrzejem.
    W niedzielę 7 czerwca w godz. 16.00–19.00 w Ogrodach Kurialnych w Katowicach będzie miało spotkanie dzieci z Arcybiskupem Andrzejem, w czasie którego świętować będziemy Dzień Dziecka. W programie występ zespołu dziecięcego, gry i zabawy, loteria fantowa, „dmuchańce”, wata i popcorn oraz liczne atrakcje. Szczegóły w najbliższym czasie. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci nie tylko z Katowic do włączenia się w przeżywanie Roku Dziecka w archidiecezji katowickiej.
  • Doroczna archidiecezjalna pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 14 czerwca. W związku z jubileuszem 800-lecia śmierci św. Franciszka z Asyżu będzie ona miała miejsce w bazylice Ojców Franciszkanów w Panewnikach, a nie jak wcześniej podano w katedrze Chrystusa Króla. Początek o godz. 13.45 przy VII stacji na Kalwarii Panewnickiej, skąd wędrować będziemy ze św. Franciszkiem do bazyliki na Eucharystię o godz. 15.00. Po niej świętowanie przy wspólnym posiłku.
  • XVII edycja rodzinnego koncertu ewangelizacyjnego „Bądź jak Jezus” odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała 4 czerwca br. w Mysłowicach w Parku Zamkowym. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Rozpoczęcie o godz. 15.00.
  • Studenci i wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach serdecznie zachęcają do podjęcia studiów z teologii i nauk o rodzinie, a także studiów podyplomowych. Rekrutacja na rok akademicki 2026/2027 rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do końca września. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej i facebooku Wydziału oraz na plakatach, gdzie można pobrać kod QR. W ofercie studiów coraz bardziej potrzebne dziś specjalności: opiekun osoby starszej i osoby niepełnosprawnej, specjalista ds. opieki senioralnej. Wydział proponuje także zupełnie nowe – Studia Podyplomowe Rodziny.