Ogłoszenia duszpasterskie
Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na potrzeby archidiecezji.
Za każdą złożoną ofiarę składamy Bóg zapłać.
- Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, do wtorku włącznie, o godz. 18.00.
- W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypada 28 rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Józefa. Zapraszamy do udziału we Mszy św. sprawowanej w jego intencji o godz. 8.00. Pamiętajmy o Jubilacie także w codziennych modlitwach, dziękując za jego za służbę na Górnym Tysiącleciu oraz prosząc o potrzebne łaski w dalszej kapłańskiej drodze.
- W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania do udziału we Mszach św. i nabożeństwach. W czwartek o godz. 17.30 będzie Godzina Święta a o 18.30 Msza św. w intencji ministrantów i szafarzy oraz o nowe powołania do służby w Kościele. W piątek o godz. 18.00 Straż Honorowa poprowadzi nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a w sobotę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji budowniczych i fundatorów naszej świątyni oraz dobrodziejów parafialnej wspólnoty.
- W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania.
- W sobotę o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
- Członków grup Żywego Różańca zapraszamy do zakrystii po odbiór intencji i tajemnic na miesiąc lipiec.
- Rozpoczynamy wakacje, zachęcamy by przeżyć je w łączności z Panem Jezusem i nie rezygnować z Eucharystii oraz sakramentów. Niech będzie to dla wszystkich dobry czas bezpiecznego i mądrego wypoczynku u boku Chrystusa.
- W tym roku wspomnienie św. Krzysztofa będziemy przeżywać już w najbliższą niedzielę. Zapraszamy do poświęcenia samochodów jeszcze przed wyjazdem na urlopy. Uczynimy to po Mszy św. w sobotę wieczorem oraz po wszystkich Mszach św. niedzielnych. Będziemy też modlić się o bezpieczeństwo na drodze dla wszystkich jej użytkowników.
- Jak co roku przyłączymy się też do akcji pt.: „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”, którą organizuje MIVA Polska. Jest to apel do kierowców i wszystkich użytkowników pojazdów mechanicznych, aby w duchu wdzięczności Panu Bogu za bezpieczne podróże, złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku. Zebrane środki przeznaczone będą na zakup pojazdów mechanicznych, dla pracujących na misjach. W przyszłą niedzielę, przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na ten cel. Za każdą ofiarę przeznaczoną na pomoc misjonarzom w dziele ewangelizowania, składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Polecamy Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii, gazetkę „Na Górnym”, stronę internetową i media społecznościowe, gdzie można przeczytać o bieżących wydarzeniach i obejrzeć z nich relacje fotograficzne. Polecamy artykuły o pielgrzymce dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, spotkanie wspólnotowe „pod chmurką” tegorocznych bierzmowańców oraz relację z uroczystości bierzmowania a także zakończenie roku szkolnego ministrantów i dzieci Maryi.
- Bóg zapłać za udział we Mszy św., za życzliwość i złożone dziś ofiary na rzecz archidiecezji.
- Prośmy Pana Jezusa o dobry wakacyjny czas, o bezpieczny i obfitujący w dobro wypoczynek.
Diecezjalne:
- DUSZPASTERSTWO CHORYCH
Dnia 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, odbędzie się 61. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Rozpoczęcie o godz. 9.15. Mszy św. o godz. 11.00 transmitowanej przez TVP3 będzie przewodniczył Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej. Program pielgrzymki w załączniku. Na pielgrzymkę Apostolstwo Chorych organizuje przejazd autokarem z Katowic. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 32/ 251 21 52. Prosimy o ogłoszenie informacji w parafii oraz o pomoc w dotarciu chorych na Jasną Górę.
- CZŁOWIEK NOWEJ KULTURY – WIDOWISKO
Widowisko „Blachnicki. Człowiek Nowej Kultury". To pierwsza duża inscenizacja poświęcona ks. Franciszkowi Blachnickiemu, jednemu z najważniejszych polskich kapłanów XX wieku i twórcy Ruchu Światło-Życie. Odbędzie się ona w PreZero Arenie Gliwice, 27 lutego 2027 roku - dokładnie w dniu 40. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Sprzedaż biletów już trwa. Szczegółowe informacje w załączniku oraz na stronie: www.czlowieknowejkultury.pl