Zmiany wikariuszy w naszej archidiecezji

Dziś w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbyło się nabożeństwo posłania kapłanów na nowe parafie, w których podejmą posługę. Dekretem księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, nasz wikariusz – ksiądz Cezariusz Wala od nowego roku katechetycznego będzie posługiwał w Bełku w parafii Świętego Jana Sarkandra. W jego miejsce Ksiądz Arcybiskup skierował do nas neoprezbitera, księdza Jakuba Orzechowskiego (więcej o nowym wikarym w najbliższym czasie).

Data Mszy Świętej podczas podczas której będziemy dziękować księdzu Cezariuszowi za posługę w naszej parafii oraz witać księdza Jakuba, zostanie podana w późniejszym terminie. Księdza Czarka oraz księdza Jakuba polecamy gorącej modlitwie, aby Jezus Chrystus błogosławił im każdego dnia i otaczał swoją opieką.

Pełna lista nowych dekretów wikariuszowskich w naszej Archidiecezji dostępna > TUTAJ <

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: ks. S. Kreczmański