Zaproszenie na Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi

KATOWICKA KATEDRA, 16 WRZEŚNIA BR., GODZ. 14.00

W tym roku w naszej archidiecezji przypada 40-lecie działalności ewangelizacyjno-formacyjnej wspólnoty Dzieci Maryi. Z tej okazji pragniemy Panu Bogu wyrazić wdzięczność za to dzieło, dzięki któremu tak wiele dzieci i młodzieży odnalazło swoje konkretne miejsce i zaangażowanie w  żywym Kościele Chrystusa. Maryi, która prowadzi nas do Jezusa Chrystusa podziękujemy za opiekę i kroczenie drogami wiary. Słowo uznania i wdzięczności skierujemy również do ks. prałata Jana Morcinka, założyciela i wieloletniego moderatora wspólnoty Dzieci Maryi.

Mając na uwadze te ważne i piękne okoliczności, już dziś zapraszam wszystkich wiernych archidiecezji, a szczególnie dzieci i ich rodziców, animatorki, animatorów, księży, siostry zakonne oraz tych, którzy są lub przed laty byli związani ze wspólnotą Dzieci Maryi do udziału w jubileuszowym dniu wspólnoty. Kulminacją tego świętowania będzie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Zaplanowano ją w katowickiej katedrze Chrystusa Króla w niedzielę 16 września o godz. 14. Proboszczów i Księży opiekunów proszę o zorganizowanie Dzieciom Maryi odpowiedniego przejazdu do katedry na dzień wspólnoty.

Po Eucharystii nie zabraknie okazji do spotkań i wspomnień, ubogaconych koncertem, wspólnym śpiewaniem oraz świadectwami.
Do zobaczenia w katedrze!

Ks. Krzysztof Tomalik

Moderator wspólnoty Dzieci Maryi