„Na Górnym” powstaje Grupa Św. Ojca Pio

Drodzy Parafianie!

Po pielgrzymce do Włoch śladami świętych powstała propozycja aby w naszej parafii założyć grupę św. Ojca Pio.  Ojciec Pio „ciągle działa” i za jego wstawiennictwem można rozwiązać nawet najtrudniejsze sprawy.

Ojciec Pio to Święty naszych czasów dlatego dobrze nam wszystkim jest znany. To wielki mistyk, jego życie tak naprawdę każe nam inaczej spojrzeć na ogólnie przyjętą koncepcję mistyki. Uważa się bowiem, że mistyk trwa zjednoczony z Bogiem w takiej bliskości, że w ogóle nie postrzega wokół siebie ludzi. Ojciec Pio potrafił dokonać czegoś niesamowitego: był blisko Boga, a jednocześnie trwał blisko człowieka jak sam Bóg. Swoją świętością wchodził w życie ludzi i nadal wchodzi. Dzięki modlitwie za jego wstawiennictwem wielu doznało łaski uzdrowienia duchowego i fizycznego. To prawdziwa armia ludzi. Wielu z nich powtarza, że jeśli ktoś dostanie się w ręce Ojca Pio, to już od niego nie odejdzie.

Ojciec Pio to również wspaniały nauczyciel modlitwy. Swoim życiem pokazuje, jak wiele dobrego można uczynić, jeśli żyje się autentyczną modlitwą. Dlatego zachęcam do udziału w tych spotkaniach wszystkich zainteresowanych tym, aby zrobić coś więcej w swoim życiu duchowym dla Boga oraz dla drugiego człowieka.


Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na dzień 26 września po wieczornej Mszy Świętej.
Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam!


Poniżej rzadkie nagranie z codzienności dnia i fragmentu Mszy Św. o.Pio.

Tekst: ks. prob. Józef Więcek