Zmiany wikariuszowskie
w Archidiecezji
14.06.2022

Dziś w krypcie katowickiej katedry, Arcybiskup Wiktor Skworc wręczył nowe dekrety wikariuszowskie, kapłanom archidiecezji katowickiej, którzy od 30 sierpnia będą służyć Panu Bogu i ludziom w nowych parafiach. Wszystkim życzymy Bożej Opatrzności w posłudze w nowym parafiach. Więcej na temat zmian w artykule na stronie Archidiecezji Katowickiej -> KLIKNIJ

 

Po okresie trzyletniej posługi w naszej parafii, ten moment nastał pierwszy raz w życiu księdza Jakuba Orzechowskiego. Dekretem księdza Arcybiskupa będzie teraz wikarym w kościele p.w. Ducha Świętego w Czarnym Lesie (Ruda Śląska). Przypomnijmy, że ks. Jakub trafił do nas jako neoprezbiter i swoje pierwsze kapłańskie kroki stawiał właśnie w naszej parafii.

Czas uroczystego pożegnania księdza Jakuba jeszcze nastąpi z początkiem września, ale już dziś dziękujemy za te wspólne 3 lata „Na Górnym”. Za piękne kazania, za poświęcony czas parafianom, za interesujące wspólne pielgrzymki. Za otwartość na każdego człowieka i za wielką miłość do Pana Boga. Dużo by wymieniać… Dziękujemy!

Dekretem księdza Arcybiskupa z końcem sierpnia w naszej parafii swoją kapłańską posługę rozpocznie neoprezbiter ks. Patryk Dawid, który 14 maja br. z rąk księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca przyjął święcenia kapłańskie w katowickiej Archikatedrze. Naszego nowego wikarego witamy bardzo gorąco w parafii „Na Górnym”.

Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej naszej patronki oraz Świętego Wojciecha orędownika parafii z Mikołowa (Bazylika Mniejsza) z której pochodzi ksiądz neoprezbiter, prośmy o Boże błogosławieństwo dla księdza Patryka na każdy dzień duszpasterskiej posługi w naszej parafii. Witamy Cię na Górnym Tysiącleciu! 

PS. O uroczystym powitaniu nowego wikarego w naszej parafii poinformujemy w późniejszym terminie.

 

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: Archiwum własne / archiwum parafii św. Wojciecha / archiwum WŚŚD