Parafialny piknik
Dzień Rodziny
plan imprezy
09.06.2023

ZAPROSZENIE KSIĘDZA PROBOSZCZA JÓZEFA NA „DZIEŃ RODZINY” – PARAFIALNY PIKNIK

 

Za oknem coraz cieplej… Spragnieni słońca, z utęsknieniem wypatrujemy wszystkiego co niesie letni czas wypoczynku.

Ostatnie lata nie sprzyjały swobodnemu przeżywaniu czasu wolnego, nie ułatwiały też międzyludzkich kontaktów. Lata pandemiczne, społeczne izolacje, lęki obawy o zdrowie, a potem o bezpieczeństwo, gdy rozpoczęła się wojna u naszego ukraińskiego sąsiada, zmieniły nasze funkcjonowanie. Nie zmieniła się tylko Boża miłość do człowieka.

Dlatego bardzo chciałbym byśmy tę miłość przyjmowali i uczyli się nią dzielić. Przypomnijmy sobie, jak wartościowe są relacje między ludźmi i dobro jakie rodzi się gdy jesteśmy otwarci na siebie. Poczynając od rodziny, kończąc na funkcjonowaniu w przeróżnych społecznościach, w jakie jesteśmy na co dzień wpisani. Taką społecznością jest też Kościół – wspólnota ludzi naznaczonych wiarą i Bożą miłością.

Niezmiernie miło mi jest zaprosić Was wszystkich Drodzy Parafianie, na DZIEŃ RODZINY – parafialny piknik, podczas którego pragniemy spotkać się z Wami, my księża tu pracujący, pracownicy, osoby posługujące na różnych polach działalności parafii. Pragnę by jak dawniej znów bez ograniczeń móc pobyć ze sobą, porozmawiać, podzielić tym co buduje naszą codzienność. Wierzę, że będzie to dobry czas, miło spędzony, ładujący nasze duchowe i fizyczne akumulatory. Czas, w którym na nowo odrodzi się więź i tak proste a tak potrzebne nam dzisiaj BYCIE ZE SOBĄ.

Zapraszam całe rodziny od najmłodszych aż po seniorów. Dzieci będą mogły wziąć udział w grach i zabawach plenerowych takich jak skoki w workach, malowanie na folii, tworzenie perłowych obrazków, gra w lotki, strzelanie z łuku, szachy, warsztaty pracy z zapałkami i wycinania w drewnie.

W części artystycznej swoje występy zaprezentują dzieci z osiedlowych Przedszkoli, Szkoły Podstawowej, Ognisk Muzycznych oraz dzieci z programu Domowej Edukacji. Będzie też czas na wspólną zabawę dorosłych przy muzyce biesiadnej.

Podczas pikniku będzie można nabyć gorące posiłki, grochówkę i bogracz wykonane przez mistrzynię kuchni farskiej Panią Mirkę, tak więc nie trzeba będzie gotować w tym dniu obiadu :). Zwolenników słodkości zapraszamy na ciacho własnego wypieku, przygotowane przez nasze utalentowane w tej dziedzinie parafianki oraz kawę i herbatę. Za fundusze, które zostaną zebrane przy posiłkach zorganizowany będzie wrześniowy wyjazd do Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach, dla dzieci z grup parafialnych.

Już dziś bardzo proszę parafianki i parafian, którzy potrafią piec ciasta o przyniesienie słodkiego poczęstunku na ten integracyjny piknik i włączenie się w ten sposób w budowanie naszego parafialnego DNIA RODZINY. Niech to będzie nasze wspólne dzieło, które każdy na swój sposób zbuduje, dokładając cząstkę swego serca, talentu i zaangażowania.

Piknik odbędzie się w niedzielę 18 czerwca, w godzinach popołudniowych od 14.00 do 18.30. Jeszcze jedna ważna sprawa – wspomnijmy wszyscy podczas modlitw, by dopisała nam pogoda :). W przyszłym tygodniu podamy szczegóły tego wydarzenia a już dziś serdecznie na nie zapraszamy!

 

 

 

Szczęść Boże!
Ks. Józef Więcek.