Adwentowe czuwania
już za nami
20.12.2020

W sobotę 19 grudnia ostatni raz w w okresie tegorocznego adwentu spotkaliśmy się w naszym kościele na czuwaniu.

Tym razem połączone one było z nabożeństwem pokutnym, podczas którego można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby przygotować swoje serca na narodzenie się Zbawiciela.

Po nabożeństwie pokutnym i spowiedzi wyśpiewaliśmy Bogu siedem adwentowych Antyfon Wielkich wyrażających zapowiedzi Mesjasza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili do kościoła na wspólną adwentową modlitwę oraz tym, którzy łączyli się z nami duchowo poprzez transmisje internetowe. Sytuacja pandemiczna nie pozwoliła wielu osobom pojawić się w kościele, ale mamy nadzieję, że już w przyszłym roku nasz kościół zapełni się wiernymi podczas adwentowych czuwań.

Gorące podziękowania płyną także w stronę księdza Jakuba, który był organizatorem tych adwentowych czuwań, za piękne modlitwy przed ikoną Pneumatofory, czyli Maryi niosącej Ducha Świętego, czy też przed wizerunkiem Józefa, oblubieńca Maryi. Za wrażliwość i głębię rozważań, które usłyszeliśmy – dziękujemy!

Wielkie podziękowania należą się scholi parafialnej z Panią organistką Asią na czele, która towarzyszyła nam podczas tych czterech wieczorów,
a która pięknie wielbiła Boga swoim śpiewem. Taka schola to skarb. Należy cieszyć się takim skarbem i umieć go wykorzystywać. Dzięki scholi podczas tych adwentowych spotkań wspólnie śpiewaliśmy Akatyst ku czci Świętego Józefa, modliliśmy się Liturgią Godzin, czy tak jak wczoraj śpiewaliśmy Siedem Antyfon Wielkich, o których zapewne mało wcześniej ktoś słyszał. Za pomysł i realizację- dziękujemy!

Niech ten czas, nie będzie dla nas czasem zmarnowanym i dzięki niemu dobrze przygotujemy się na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Kilka zdjęć w naszej galerii, a filmy z wszystkich czuwań adwentowych dostępne są na naszym parafialnym kanale YouTube > TUTAJ <

 

 

Tekst: Olek Matusek