Zakończenie akcji „Paczuszka dla maluszka”
01.01.2022

Świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka” dobiegła końca. Niebieskie bombki zachęcające do pomocy potrzebującym dzieciom znikały z gałązek naszej parafialnej choinki. Trafiły do naszych parafialnych domów, wraz z nimi wizerunek uśmiechniętego dziecka otwierającego zapakowany prezent. Ta radosna grafika przypominać będzie o uśmiechach, które zagościły gdzieś daleko, gdzie trafiły wszystkie ofiarowane przez darczyńców upominki. Będzie też nawiązywać do narodzenia Maleńkiego Jezusa, który równie mocno cieszy się z okazanego bliźnim dobra. To był czas gorących serc… mimo pandemii i trudów z jakimi się borykamy, pokazał, że dobro rozkwita w każdych warunkach a jego skala zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Choinka w prezbiterium opustoszała, ale miejsce wokół niej zapełniły paczki, które Domowy Kościół dostarczył przed świętami do wybranych katowickich placówek wspierających młodsze i starsze dzieci. Przypomnijmy Fundacja Małych Stópek – organizator akcji, wyznaczyła nam dwie placówki, do których trafią świąteczne prezenty. Są to: Hospicjum Cordis przy ul. Teofila Ociepki 2 w Katowicach oraz Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi przy ul. Leopolda 1 w Katowicach Bogucicach.

Akcja trwała przez cztery niedziele Adwentu. Parafianie złożyli ogółem ponad 160 „paczek”! Około 85 dla Hospicjum Cordis i około 80 dla Placówki opiekuńczej. Bombek zniknęło z choinki miej niż w ubiegłym roku (ponad 100 zniknęło w 2020r.) bo „tylko” poszło 54, ale liczba bombek wcale nie musi się zgadzać z liczbą paczuszek, czego byliśmy świadkami w tym roku za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Gorące podziękowania składamy koordynatorem całej akcji- Państwu Bożenie i Arkadiuszowi Kowalczykom, którzy tak jak w ubiegłym roku podjęli się tego zadania w naszej parafii, a także pomocnikom, którzy pakowali i zawieźli paczuszki do dwóch placówek 21 i 22 grudnia.  Na końcu (a może powinno być na początku) wieeeeeelkie podziękowania dla Was Drodzy Parafianie, za okazane serce i wsparcie dla innych.

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: Arkadiusz Kowalczyk