Wspominamy, oglądamy…
i dziękujemy
(po festynie)
01.07.2023

Wakacje wystartowały a my dzisiaj wspominamy równie miłe i sympatyczne wydarzenie, jakie niedawno odbyło się w parafii na Górnym. Wszystkich zapraszamy do galerii zdjęć na parafialnej stronie internetowej, gdzie można obejrzeć jak wyglądał nasz czerwcowy DZIEŃ RODZINY.

Przypominamy, że piknik miał miejsce w niedzielę 18 czerwca, gdy to w godzinach popołudniowych aż do wieczornej Mszy świętej, wokół świątyni, w świetnych humorach i przy sprzyjającej pogodzie zgromadzili się liczni parafianie i nie tylko.

Cieszy fakt, że tak wiele osób odwiedziło nas i że znów, jak kiedyś przed pandemią, spotkaliśmy się by pobyć razem. Zawitały do nas całe rodziny, od najmłodszych, aż po seniorów. Kto nie był, może tylko żałować, ale od tego właśnie są zdjęcia by obejrzeć, powspominać, a jest ich cały ogrom. Dokładnie oddają to co działo się na tym integracyjnym spotkaniu. Uśmiechy, kolory i uchwycone ulotne chwile zabaw, muzykowania, pałaszowania smakowitych dań, gdzie z zadowolonych twarzy można wyczytać siłę aromatów unoszących się od wczesnych godzin rannych wokół kościoła. Wtedy to panie kucharki Mirka i Nadia w wielkich garach szykowały bogracz i grochówkę a zapachy niosły się aż na kościelny chór… Nie sposób nie wspomnieć o słodkościach, deserach i ciastach, które już od soboty przynosili nasi parafianie. Choć było ich wiele i wszelakiego rodzaju, po pikniku nie został nawet jeden kawałek. To dla ciała… a dla ducha?

Była muzyka poważna i rozrywkowa, tańce, śpiewy zdolnych wokalistów, przesłodkie inscenizacje przedszkolaków, zabawy ruchowe, sprawnościowe, zabawy multimedialne z języka angielskiego no i muzyczna biesiada. Nasz piękny zielony przyparafialny ogród, nabrał jeszcze więcej barw za sprawą małych twórców, którzy w wielu technikach malowali swoje plastyczne dzieła.

Na festynie gościliśmy też ks. Prałata Stanisława Nogę – pierwszego proboszcza i budowniczego parafii, a z bardziej kudłatych istot… pojawił się tajemniczy, choć dosyć rozrywkowy pan Łoś na dwóch łapach…

Wszystko to i wiele więcej, można obejrzeć w naszej parafialnej galerii internetowej, do której odwiedzenia gorąco zachęcamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy organizacji festynu, począwszy od ks. Proboszcza Józefa przez pracowników i tych, którzy pomagali często spontanicznie tworzyć to dzieło kawałek po kawałku.

W sposób szczególny dziękujemy: Mirosławie Siołek i Nadii Shopei za przygotowanie gorących posiłków, Leszkowi Gorzkowskiemu i Jackowi Tomaszewskiemu za przygotowanie techniczne pikniku, Zespołowi Charytatywnemu: Marii Scheiter, Magdalenie Kiszce, Gabrieli Tomaszewskiej, Krystynie Kuźnar, Marioli Pech i Marii Janeckiej za obsługę stoisk kulinarnych, Tomaszowi Cichemu za konferansjerkę, Barbarze Mruk za przygotowanie nagród i upominków dla artystów, Marcinowi Wolnemu za dbanie o porządek i czystość, Gosi Bazan i Markowi Rusinowskiemu, za prowadzenie biesiady, Krzysztofowi Meisel za współpracę w części artystycznej.

Dziękujemy Janowi Tonderze za organizowanie zabaw i konkursów dla dzieci, Justynie Wdowik za malowanie twarzy, Małgorzacie Szołtysek za przygotowanie zabaw i zajęć z języka angielskiego.

Podziękowania za współpracę i piękne występy kierujemy także do nauczycieli i dzieci z przedszkoli „Wróbelka Elemelka”, „Jasia i Małgosi”, Szkoły podstawowej nr 59 i programu Edukacji Domowej. Dziękujemy nauczycielom i uczniom Społecznych Ognisk Muzycznych z Chorzowa i Siemianowic Śl. za ogrom doznań artystycznych.

Szczególne podziękowania składamy także wszystkim parafianom za przyniesienie ciast, złożenie ofiar finansowych i wspólnotę piknikową, z której złożone przy posiłkach ofiary przekazane będą na jesienny wyjazd dzieci, z grup parafialnych do parku rozrywki TWINPIGS w Żorach. Przy gorących posiłkach i ciastach, które można było nabyć za dowolny datek, zebraliśmy kwotę 2.396,36zł.

Przy podziękowaniach pragniemy też wspomnieć firmy i osoby, które obdarowały nas upominkami, które otrzymały dzieci i młodzież występująca w części artystycznej oraz podczas gier i zabaw. Za okazaną życzliwość i wielkie serca dla dzieciaków dziękujemy: Kolejom Śląskim, Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu „Wody Polskie”, Firmie Tauron, Aptece Zdrowit + z ul. Ułańskiej, Beacie Łokas-Styrylskiej i Krzysztofowi Meisel.

Do zobaczenia znów, bo przy tak gorących sercach naszych parafian, nie może nie być następnego pikniku!

 

PS. pierwsza część galerii dostępna -> TUTAJ <-

 

Tekst: Grażyna G.
Zdjęcia: Grażyna G, p.Olejko