Urodziny księdza Stanisława
23.08.2021

21 sierpnia swoje urodziny obchodził pierwszy proboszcz naszej parafii- ks. Stanisław Noga. Tradycją stała się Msza Święta urodzinowa odprawiana w Jego intencji w naszym kościele. W tym roku w intencji solenizanta modliliśmy się w Wigilię Jego urodzin- 21 sierpnia o godzinie 18:30.  Eucharystia z okazji 71 urodzin księdza prałata zgromadziła wielu parafian i najbliższych solenizanta. Jak podkreślał na koniec, „pandemia pokrzyżowała obchodzenie rok wcześniej 70 urodzin, dlatego też Jego serce się bardzo raduje z możliwości przeżycia swoich urodzin znów we wspólnocie na Górnym przy Ołtarzu Pana” jak i przy stole zastawionym kołoczem, który przygotował dla wszystkich, którzy byli w tym dniu na Eucharystii.

Solenizant gorąco też podziękował, swojemu następcy- księdzu proboszczowi Józefowi za to, że zawsze może nawet nieoficjalnie przyjechać na probostwo na kawę i miło spędzić czas. Na mszy był również obecny nasz parafianin (ministrant, organista)- diakon brat Jarosław Kurek, który obecnie przebywa w Irlandii przygotowując się do święceń. Po Mszy Świętej miło spędzono czas na pogawędkach o „dawnych czasach” z księdzem Stanisławem.

Tą Eucharystią dziękowaliśmy Bogu za Jego posługę wśród nas, za świątynie zarówno tę materialną i jak i duchową, którą tu budował, za Jego wielkie serce i każde dobro. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej.

 

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: Grzegorz Zarychta