Urodzinowe życzenia
i galeria z urodzin księdza proboszcza
03.03.2021

W środowy wieczór zgromadziliśmy się w kościele, aby jako wspólnota parafialna modlić się w intencji naszego księdza proboszcza, który obchodził kolejne urodziny. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego dnia oraz życzenia jakie w imieniu całej wspólnoty „Na Górnym” zostały przekazane na ręce księdza proboszcza przez członka Rady Parafialnej.


 

Czcigodny Księże Proboszczu!

Z wielkim dziękczynieniem i darem modlitwy stajemy dziś wokół tego ołtarza, aby podziękować Bogu za Twoje życie i powołanie do kapłaństwa, za dar Bożej Opatrzności – powołania Ciebie na proboszcza naszej parafii. Stajemy również dzisiaj przed Tobą w tym uroczystym i radosnym dla Ciebie dniu Twoich urodzin, aby złożyć Ci ciepłe i szczere życzenia, a przy tej okazji podziękować za wszelkie dobro, które czynisz dla tej świątyni, dla parafii i naszej rodziny parafialnej.

Na wyjątkowy obraz i kształt naszej parafii składa się wiele czynników. Najważniejszy z nich, to czynnik Boski – błogosławieństwo Boże, działanie Ducha Świętego, opieka naszej Patronki – Maryi Piekarskiej. Innym czynnikiem jest czynnik ludzki – dobry gospodarz parafii, jego współpracownicy i aktywni, zaangażowani w wiele działań parafianie.

Wiemy jednak wszyscy, że żeby Kościół dobrze funkcjonował potrzebny jest dobry gospodarz, organizator i motor wszystkich duszpasterskich działań, który jest w stanie ogarnąć wszystkie kościelne i parafialne sprawy. Takim właśnie gospodarzem jesteś i za to pragniemy Ci podziękować.

Na podkreślenie zasługuje fakt Twojej nieustającej troski w budowaniu naszej wspólnoty parafialnej w wymiarze duchowym i materialnym. Twoje życie Bogiem, Twoja wiara i stała troska o nasz rozwój duchowy, wszelkie Twoje inicjatywy i pomysłowość, pracowitość, upór i konsekwencja w dążeniu do celu, czynią naszą świątynię i parafię  nie tylko bogatą wiarą, ale estetyczną, praktyczną i ekonomiczną w utrzymaniu, wygodną i funkcjonalną. Twoja otwartość na ludzi, gotowość niesienia wielorakiej pomocy, Twoje poczucie taktu, życzliwość i zrozumienie dla ludzkich spraw sprawiają, że czujemy się w tej parafii ważni, doceniani, szanowani i akceptowani z wszystkimi naszymi potrzebami i słabościami.

Osiągnięcia i efekty Twoich gospodarskich i duszpasterskich działań widzimy na co dzień, korzystamy z nich i cenimy je wszyscy. Wiemy, że czynisz wszystko dla większej Chwały Bożej, dla nas i dla tych wszystkich, którzy przyjdą po nas. Wyrażamy Ci nasze uznanie szacunek i wdzięczność, bo wiemy ile takie dzieła wymagają poświęcenia i trudu,  ile za Tobą starań i trosk oraz nieprzespanych nocy. Zwłaszcza, kiedy chodzi o finanse.

W tym wyjątkowym dniu Twoich urodzin pragniemy życzyć Ci błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia. Niech Jezus Chrystus nieustannie obdarza Cię wszelkimi łaskami, wzmacnia Twoje powołanie i daje mnóstwo siły w prowadzeniu parafii. Niech Najświętsza Maryja Panna – Pani Piekarska, otacza Cię Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u Syna wszelkie potrzebne łaski.  

Życzymy Ci dobrego zdrowia, dużo siły i wytrwałości w realizacji wszystkich zamierzeń i planów, ale i radości z czynionej posługi duszpasterskiej. Niech Twoja praca daje Ci satysfakcję i zawsze przynosi dobre, oczekiwane owoce oraz jednoczy nas – Twoich parafian – w jedną Chrystusową owczarnię.

Obiecujemy naszą pamięć modlitewną, dalszą pomoc i udział w działalności duszpasterskiej, w tworzeniu parafialnego środowiska, w dalszym budowaniu i rozwoju tego Kościoła i parafii.  Szczęść Boże!

 

W imieniu Parafian,
z wyrazami szacunku i wdzięczności;
Parafialna Rada Duszpasterska
Parafii MB Piekarskiej w Katowicach

Katowice, 03.03.2021