Urodzinowe życzenia dla księdza Jakuba
18.12.21

Drogi Księże Jakubie!

 

Przyszliśmy tutaj dzisiaj, aby dziękować Bogu za Twoje życie i Twoje kapłaństwo, za Twoje życie w wierze, za Twoją duszpasterską działalność w naszej parafii. Przyszliśmy, aby wspólnie z Toba cieszyć się Twoją radością oraz uczcić ten szczególny w Twoim życiu, urodzinowy dzień.

Widzimy i bardzo cenimy Twoje starania i zaangażowanie w liczne kapłańskie i duszpasterskie obowiązki. Jesteś zawsze gotowy być dla nas przy ołtarzu, w głoszonym Słowie Bożym, w konfesjonale, we wspólnotach duszpasterskich, którymi się z troską i  pełnym oddaniem zajmujesz.

 

Jesteś dla nas przykładem uduchowionego kapłana dużej wiary i ufności, skupienia w modlitwie, ogromnej skromności, pokory, pokoju i cichości serca. Zarażasz nas swoją postawą i uczysz dostrzegania i przeżywania tego, co jest niewidoczne dla oczu, spojrzenia i przeżywania wiary oczami serca i duszy.

 

Blaise Pascal (Blez Paskal) – matematyk, ale i teolog powiedział kiedyś:
Boga czuje serce, nie rozum. Oto co jest wiara: Bóg dotykalny dla serca, nie dla rozumu. ”

 

Są to mądre i prawdziwe słowa, które wpisują się w Twoje kapłańskie życie i posługę. Ty swoją postawą pokazujesz nam, że prawdziwa wiara się nie demonstruje, ale jest skromna, pokorna i cicha, że jest ukryta w sercu i jest wiedzą serca, a nie rozumu. Ze wiara jest źródłem spojrzenia na wszystko od strony dobra i miłości, ufności oraz pokoju w sercu. Potrzebujemy takich kapłanów i takiego przykładu, abyśmy starali się odnowić naszego ducha, który często drzemie w nas uśpiony i aby to skłoniło nas do pracy nad sobą.

 

Obchodzisz swoje urodziny w szczególnym czasie, kiedy wszyscy oczekujemy narodzin Bożej Dzieciny. Niech to przyjście Bożego Dziecięcia na świat napełnia Twoje serce ufnością i światłem radości i pokoju. Niech Duch Święty prowadzi Cię w kapłańskim posługiwaniu, zwłaszcza we wspólnotach, nad którymi sprawujesz duszpasterska opiekę. Niech błogosławieństwo Miłosiernego Boga i opieka Pani Piekarskiej towarzyszą Ci w każdym dniu obecnego, ale i nadchodzącego Nowego Roku.

 

Życzymy Ci zdrowia i siły w pokonywaniu różnorakich trudności, nieustannej żarliwości ducha w codziennym kapłańskim życiu. Niech owoce Twojego kapłańskiego posługiwania dojrzewają i rozwijają się w naszych sercach.  Niech miłosierdzie Boże promieniujące miłością i ufnością zawsze Ci przewodniczy w posłudze duszpasterskiej. W Twojej pracy duszpasterskiej obiecujemy Ci naszą pomoc i pamięć modlitewną.

 

Szczęść Boże!
W imieniu parafian z wyrazami wdzięczności i szacunku:

Parafialna Rada Duszpasterska
Parafii MB Piekarskiej w Katowicach                                   
Katowice, 18.12.2021