Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej

Dziś 12 września, w dniu imienin Matki Najświętszej zapraszamy do wspólnej modlitwy w Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej – Głównej Patronki naszej Archidiecezji i naszej Parafii. W ten szczególny dzień zapraszamy na Msze Święte o godzinie 8.00, 17.00 i 18.30. W sposób szczególny słowa zaproszenia kierujemy do naszych Parafian, którzy tworzą „Piekarską Rodzinę czcicieli Matki Bożej” oraz tych wszystkich, którym bliska jest Maryja Piekarska.

Dziękujemy dziś Bogu za piekarską „Opiekunkę Sławną”, która od wieków czuwa nad śląskim ludem i od ponad 30 lat nad naszą parafią.

My jak co roku pielgrzymujemy również przed oblicze Matki Najświętszej do Piekar, by tam wspólnie modlić się za całą naszą parafię, powierzać nasze smutki i kłopoty a także dziękować za dobro jakie za wstawiennictwem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na nas spływają. Z tej okazji zachęcam do galerii zdjęć z piekarskiej pielgrzymki naszych Pań wraz z pątniczkami z „Dolnego” w sierpniową niedzielę, które to na pod przewodnictwem księdza Cezariusza dzielnie maszerowały w upalny dzień na Piekarskie Wzgórze.


Tekst: Olek Matusek

Zdjęcia: ks. Cezariusz