Świętowanie ministrantów cz.1
27.11.2021

W niedzielę 21 XI 2021 obchodziliśmy Uroczystość Chrystusa Króla, a także wspomnienie św. Tarsycjusza. W tym dniu o godz. 10:30 została odprawiona przez księdza Jakuba i księdza proboszcza Józefa, Msza Święta w intencji wszystkich ministrantów i ich rodziców oraz Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.  Podczas tej mszy do grona kandydatów na ministrantów przystąpiło czterech chłopców, którzy poprzez roczne przygotowanie, będą chcieli stać się dojrzałymi ministrantami. Dwóch ministrantów otrzymało kolejny stopień i od tej mszy służą w czarnych sutankach. Cała zaś służba liturgiczna po homilii odnowiła przyrzeczenia  ministranckie.

Nasza parafialna grupa ministrancka jest jedną z najmłodszych, ale też najliczniejszych w Archidiecezji. Liczy sobie 30 chłopców. Cieszymy się bardzo, że tak wielu młodych chłopców chce służyć Panu Bogu w naszej parafii. Liczymy, że kolejni nowi chłopcy będą chcieli na wzór swoich kolegów i św. Tarsycjusza służyć Panu Bogu i ludziom. Gorące podziękowania składamy rodzicom za to, że dbają o rozwój duchowy swoich dzieci, bo nie ma lepszej okazji ku temu niż obecność przy Ołtarzu Pana i możliwość przeżywania z bliska wielkiego Misterium  jakim jest Eucharystia. Naszych ministrantów otoczmy codzienną modlitwą, aby potrafili godnie i sumiennie wypełniać swoje zadania oraz byli wzorem do naśladowana dla swoich rówieśników. Podziękowania dla opiekuna – ks. Jakuba za to, że jest dla nich wzorem gorliwości  i miłości do Pana Boga. Za to, że dzięki Jego staraniom mamy tak dużą grupę ministrantów, która dzielnie trwa przy Chrystusie.

W niedzielne popołudnie świętowanie przeniosło się do podziemi kościoła, gdzie przy stole trwało dalsze świętowanie. Ministranci zaprezentowali pantomimę o Świętym Janie Bosko. Wspólny czas umilił także specjalny „magiczny” pokaz eksperymentów chemicznych, który bardzo spodobał się wszystkim gościom obecnym na ministranckim świętowaniu.

 

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: Ola Holona