Dobra zabawa, świetne jedzenie, czyli 20 zabawa karnawałowa

Jak to już w naszej tradycji bywa, w styczniową sobotę bawiliśmy się w podziemiach naszego kościoła na karnawałowej zabawie. Jubileuszowa 20 impreza skłoniła nas do podziękowania wszystkim tym osobom, dzięki którym mogliśmy się przez te wszystkie lata spotykać.

Początkiem wszystkiego był ksiądz Prałat Stanisław, który zaszczycił nas swoją obecnością i dzięki któremu to wszystko się rozpoczęło. Końcem zaś ksiądz proboszcz Józef, dzięki któremu możemy to kontynuować i to, w coraz to lepszych „warunkach lokalowych” w podziemiach naszego kościoła. Pośrodku tego wszystkiego są parafianie. Zwyczajni, ale jednak niezwyczajni… Urszula i Grzegorz, Bożena i Zygmunt, Krystyna i Krystian oraz Barbara główni organizatorzy przez wiele lat, oraz osoby które pomagały czy to w strojeniu sali- Antoni, czy też w w gotowaniu przepysznych dań- Małgorzata i Halina, czy dbały o kwestie muzyczne- DJ Bruno. Im w ubiegłą sobotę za ten trud dziękowaliśmy. Wszystko to spajają w całość jednak Ci, którzy decydują się, aby w tej zabawie brać udział.

Tegoroczna zabawa była rekordowa pod względem liczby osób. Gdy 3 lata temu wraz z żoną przejęliśmy organizację zabawy, zaczęliśmy od niespełna 25 par w salce nr 3 co było standardem w latach poprzednich. Następnie było ich już ponad 30 i  zabawę trzeba było z salki przenieść na główny hol w podziemiach. W tym roku liczba osób sięgnęła liczby 80! co bez wahania skłoniło nas do tego, aby zabawę zorganizować łącząc hol oraz salkę nr 3. Wyburzenie ściany z salki daje teraz większe możliwości i z tego atutu skorzystaliśmy, aby w jeszcze bardziej komfortowych warunkach móc się bawić.

Stałym elementem naszej zabawy karnawałowej jest loteria fantowa, w której każdy wygrywa. W tym roku losów/nagród przygotowaliśmy ponad 100 i jeszcze było mało… Zainteresowanie losami zawsze jest ogromne i wszyscy zawsze „żyją nadzieją”, że wygrają poduszkę czy kołdrę. A chętni już zapisali się na kolejną zabawę 🙂

Ale to już wszystko za nami. Za wspaniałą zabawę wszystkim gościom bardzo serdecznie dziękujemy. Także za pomoc w tegorocznej organizacji i obsługę podczas naszej imprezy. Do zobaczenia za rok! 🙂

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: Olek Matusek, Grzegorz Zarychta. Adam Witosza