„Spotkania pod chmurką” – zakończyliśmy budowę patio
20.08.2021

Miło mi poinformować, że w minionym tygodniu zakończyliśmy budowę patio – miejsca, gdzie w sezonie letnim,
przy sprzyjającej pogodzie, będzie można spotkać się na świeżym powietrzu.

 

Grupy parafialne, młodzież oazowa, Dzieci Maryi, czy ministranci, zapewne z wielką chęcią zasiądą do wspólnych spotkań przy drewnianych stołach „pod chmurką”, tym bardziej że możliwe też będzie przygotowanie dań z grilla, czy odgrzanie ciepłego posiłku. Zagospodarowana przestrzeń stała się przytulnym miejscem, gdzie można będzie usiąść i porozmawiać w skupieniu a jeśli będzie taka chęć i okazja – miło spędzić czas przy pieczonych kiełbaskach czy innych posiłkach, które jak wiadomo najlepiej pałaszuje się na świeżym powietrzu. Miejsce to będzie też stałym punktem gastronomicznym podczas festynów parafialnych, gdy tylko te będą mogły znów odbywać się bezpiecznie. Na parafialnej stronie internetowej można obejrzeć zdjęcia wykonanego patio. Zapraszamy też do jego obejrzenia „na żywo”.

 

 

Kolejnym przedsięwzięciem modernizacyjnym, które rozpoczęliśmy, jest wykonanie dwóch ścian – stałej i  przesuwnej pod zadaszeniem, przed wejściem do kościoła. Takie rozwiązanie – z możliwością odsuwania latem oraz zasuwania w sezonie jesienno-zimowym, znacznie poprawi komfort przebywania w tym miejscu podczas Mszy św. i nabożeństw. Duże grono osób ze względu na ograniczenia pandemiczne (maseczki, limity wiernych) oraz indywidualny stan zdrowotny, korzysta z tego miejsca. Takim rozwiązaniem zainteresowani są też rodzice z małymi dziećmi.

Cieszę się, że mamy możliwość wykonania tego typu udogodnień technicznych w istniejących rozwiązaniach architektonicznych i że przełoży się to na większy komfort przychodzących do kościoła osób.

Montaż ścian bocznych: stałej murowanej oraz mobilnej – przesuwnej, umożliwi zgromadzonym przebywanie na powietrzu w półotwartej przestrzeni ale bez uciążliwych warunków atmosferycznych takich jak wiatr, mróz, czy zacinający deszcz.

Polecam tę inicjatywę modlitwie i ofiarności parafian.

Wszystkim wspierającym nasze działania, remonty i modernizacje poprzez pamięć modlitewną, finansowo lub w jakikolwiek inny sposób, serdecznie dziękuję za życzliwość! Ten Boży Dom jest otwarty dla wszystkich gdzie czeka Bóg w Trójcy Przenajświętszej oraz Piekarska Pani nasza Matka.

Zapraszam też na Mszę św. sprawowaną w intencji budowniczych i fundatorów, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 8.00.

 

Ks. proboszcz Józef