Bierzmowanie w naszej parafii

W czwartek 9-go maja podczas Mszy św. wieczornej 145 osób przyjęło sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Adama Wodarczyka. Była to w większości młodzież naszej parafii, uczniowie szkół muzycznej i plastycznej mieszczących się na terenie Górnego Tysiąclecia, kilka osób z innych parafii oraz osoba dorosła. Pragnę podziękować ks. Michałowi Stefanowi, który przygotowywał tę młodzież w małych grupach na przystąpienie do sakramentu bierzmowania.

Był to ogromny wysiłek z jego strony, ponieważ grup tych było 8 i z każdą z nich spotykał się na spotkaniu formacyjnym regularnie, co miesiąc. Księże Michale chylę czoła i bardzo dziękuję.

Pragnę podziękować ks. Cezariuszowi Wali oraz Pani Katechetce Stanisławie Zadwornej-Sobek za trud katechizacji młodzieży.

Księżom Cezariuszowi, Michałowi, ks. klerykowi Arturowi Sówce i panu Olkowi Matuskowi, kościelnemu panu Józefowi Rekowskiemu, pani organistce Gosi Bazan dziękuję za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie liturgii sakramentu bierzmowania, to dzięki Bogu i nim była to prawdziwa uczta.

Na końcu, ale bardzo serdecznie pragnę podziękować pani Grażynie Grzegorek, pani Marysi Scheiter i panu Jackowi Tomaszewskiemu za dekorację, która jak zawsze urzeka nas swoim pięknem i delikatnością to dzięki nim dekoracje w naszym kościele są tak przyciągające wzrok i zmuszające do refleksji.

Tekst: ks. Józef Więcek
Zdjęcia: Michał Zakrzewski