Różaniec
nie tylko
w październiku
10.11.2023

MODLITWY DO MARYI – RÓŻANIEC – NIE TYLKO W PAŹDZIERNIKU

 

Za nami miesiąc październik – 31 dni wspólnego wołania do Maryi, z różańcem w ręku. Odczuwam wielką radość, że w czasie tym, nasza świątynia była pełna rozmodlonych dusz, że tak wielu parafian przychodziło z ufnością i modliło się do Bożej Matki, składając swoje sprawy w jej ręce. Trochę jak kiedyś w Kanie – przez Jej wstawiennictwo, prosto do Jezusa.

Różaniec w ręku to potężna broń przeciw  zasadzkom szatana i wszechogarniającego zła, dobrze, że ciągle są jeszcze ludzie, którzy o tym pamiętają i polecają swoje sprawy Maryi, przesuwając różańcowe paciorki.

Dobrze też, że wśród modlących się nie zabrakło młodego pokolenia. W sposób szczególny dziękuję wszystkim dzieciom, które przychodziły na różańcowe nabożeństwa. Dziękuję za świadectwo wiary, zaangażowanie, wytrwałość w modlitwie. Podziękowania składam również rodzicom, dziadkom – wszystkim, którzy przyprowadzali swoje pociechy do kościoła.

Dziś świat bardzo potrzebuje modlitwy i zawierzenia. Potrzebuje jej nasza Ojczyzna, my wszyscy, którzy codziennie budzimy się, by budować swoje życie oraz przyszłość kolejnych pokoleń. Różaniec to proste narzędzie przybliżające do dobra, miłości, do Bożego wsparcia. Maryja obiecała wielokrotnie ogrom łask dla tych, którzy będą przez modlitwę różańcową zwracać się do Niej. Niby wszyscy to wiemy, a jednak czasem zapominamy, czy lekceważymy.

Proszę Was drogie dzieci i drodzy dorośli – módlcie się na różańcu i składajcie swoje życie w ręce Maryi i Jezusa. Przenośmy tę „październikową modlitwę” na każdy dzień, niezależnie od miesiąca, który trwa. Każdy czas jest dobry na tę modlitwę. Choćby teraz – listopad… warto wygospodarować czas na dziesiątkę różańca za tych, którzy już odeszli a może bardzo mocno potrzebują naszego modlitewnego wsparcia…

Poniżej można przeczytać wybrane modlitwy, które dzieci kierowały do Maryi przychodząc na różańcowe nabożeństwa. Gdy czytałem je, miałem wrażenie, że są jak maleńkie świetlne ogniki, które unoszą się do nieba z ufnością, że tam Pan Bóg zbierze je w ogrom światła i ciepła, by ogrzać nimi wszystko to, co trudne tu na ziemi.

Podtrzymujmy to światło modlitwy – zachęcam by modlić się słowami naszych młodziutkich parafian i parafianek.

 

Szczęść Boże
Ks. proboszcz Józef

 

 

 

Wybrane MODLITWY DZIECI przygotowane na tegoroczny różaniec.
W sumie modlitw napłynęło 86.
Napisała je dwunastka najmłodszych parafian.
Dziękujemy bardzo gorąco!

 

 

Modlitwę różańcową dzisiaj zaczynamy, Tobie Maryjo wszystko zawierzamy, Mamusię, Dzidziusia, szczęśliwe rozwiązanie, tak rozpoczynamy październikowe czuwanie.

01.10.2023 Hania, Krzyś, Staś, Marysia

 

Droga Maryjo, też byłaś kiedyś Mamą, Mamą Jezusa a teraz jesteś mamą wszystkich dzieci. Maryjo, chcę prosić Ciebie o opiekę i pomoc dla mnie i moich bliskich. Amen.

Lenka 13.10.2023

 

Dziękuję Ci Maryjo że mam dobrych rodziców.

18.10.2023 Antoni

 

Matko Boska, Królowo Aniołów, módl się za mnie i za dzieci całego świata.

03.10.2023, Wiktoria

 

Dziękuję Ci Maryjo, że urodziłaś i wychowałaś Pana Jezusa.

09.10.2023 Antoni

 

Kochana Mamusiu wypraszaj nam swoje łaski. Maryjo prowadź mnie każdego dnia i moją rodzinę.Proszę Cię Mateńko pobłogosław mojej rodzinie, prowadź Królowo Różańca Świętego, módl się za nami, daj mi siły i zdrowie dla bliskich i rodziny. „Zdrowaś Maryjo”

04.10.2023 Maria

 

Maryjo Ty pomagasz nam, my pomagamy Tobie. Ty kochasz świat, my kochamy Ciebie. Prowadzisz nas dobrą drogą, my też się staramy. Dla Maryi od wszystkich dzieci świata. Amen

21.10.2023 Lenka

 

Maryjo proszę Cię o pokój w Ziemi Świętej.

17.10.2023 Antoni

 

Maryjo, miej w opiece wszystkie dzieci, aby miały bezpieczne dzieciństwo

22.10.2023 Wojtek

 

Maryjo Matko Boża i Matko moja powierzam Ci siebie i moją rodzinę. Dziękuję Ci za Twoją opiekę. Módl się za nami.

07.10.2023 Maria

 

Kochana Maryjo, opiekuj się Jezusem dobrze, zadbaj o mnie abym mógł być zdrowy, żeby moja siostra była zdrowa. Kocham Cię Maryjo!

Maks

 

Dobra Maryjo, nasza Matko, Ty opiekujesz się nami. Gdy poznajemy Twoje życie przez tajemnice różańca, uczymy się naśladować Ciebie. Chcemy zaprosić Cię do naszych zabaw, nauki i obowiązków nam powierzonych. Gdy przyjdzie trudny sprawdzian, Gdy pokłócimy się z koleżanką, Gdy wszystko będzie nie tak, jak trzeba przypomnij nam, że jesteś tuż obok. Prosimy Cię wspieraj nas – Dzieci Maryi i wszystkie dzieci świata:

– dzieci, które z powodu choroby nie mogą biegać,
– dzieci, które aby przeżyć muszą pracować,
– dzieci, które znają wojnę nie tylko z podręczników,
– dzieci, które nie mają do kogo się przytulić, gdy się boją,
dzieci, które głód nauczył nie marudzić, gdy na obiad jest szpinak.

SPRAW, ABY I ONE MOGŁY BYĆ SZCZĘŚLIWE.

Modlitwa do Matki Bożej – od Wspólnoty Dzieci Maryi.

 

Matko Boża uproś łaski dla wszystkich samotnych.

05.10.2023 Antoni

 

Maryjo pokaż nam co jest dobre a co złe. Ucz nas wybierać dobrą drogę aby nam w życiu było łatwiej. Pozwól nam spełniać marzenia ale też pomagaj nam, żeby nie skusić się do głupoty. Proszę Ciebie, to tak mało, a tak dużo daje Twoja pomoc. Pokazuj nam dobre czyny Jezusa i pomagający kościół. Jestem Tobie wdzięczna bo pomagasz mi zawsze. Amen.

29.10.2023 Lenka

 

Maryjo wypraszaj mi i mojej rodzinie Boże błogosławieństwo

20.10.2023 Wojtek

 

Matko Boska, Królowo Różańca Świętego, módl się za całą moją rodzinę.

05.10.2023 Wiktoria

 

Witaj Maryjo, Proszę o zdrowie dla Ignasia, on jest moim przyjacielem, ma 7 lat i ma bardzo chore serduszko. Bardzo go lubię i się codziennie modlę o niego i teraz na różańcu też. Dziękuję, że poznałam Ignasia i za lubienie się z nim. Kocham Cię, do zobaczenia

Antosia

 

Maryjo pomóż mi w każdej sytuacji znajdować Pana Jezusa

11.10.2023 Antoni

 

Maryjo prosimy Cię o szczęście dla dzieci z Afryki.

02.10.2023 Antoni

 

Niech Maryja przemieni w radość wszystkie cierpienia.

06.10.2023 Maria

 

Módlmy się do Maryi za chorych w szpitalach.

04.10.2023 Antoni

 

Święty Franciszku Maryi oddany, Dzisiaj o Tobie wspominamy święto. Maryjo Dzięki Ci za niego, on chroni przyrodę i zwierzęta od złego.

04.10.2023 Świętego Franciszku z Asyżu – Hania, Krzyś, Staś, Maria

 

Dziękuję Ci Maryjo za to, że tak szybko wyzdrowiała mi ręka.

06.10.2023 Antoni

 

Dziś Juda Tadeusz ma wielkie zadanie. Od spraw beznadziejnych ochraniaj nas Panie. My też taką jedną sprawę tutaj mamy. Maryjo, przed Twoim Obliczem ją składamy

28.10.2023 Hania, Krzyś, Staś, Marysia

 

Maryjo miej w opiece naszą ojczyznę, aby panował w niej pokój.

15.10.2023 Wojtek

 

Matko Boska wypraszaj dzieciom radość, czystość serca oraz odwagę do zwyciężania zła.

15.10.2023 Wiktoria

 

Dzisiaj dziękujemy za naszą rodzinę. Maryjo, niech dużo miłości zawsze przez nią płynie. Za mamę i tatę dzięki Ci składamy. I za Zosię małą co od wczoraj jest z nami

30.10.2023 Hania, Krzyś, Staś, Marysia