Różańcowa akcja
„Kwiatki dla Maryi-
naszej Mamy”
23.09.2022

RÓŻAŃCOWA AKCJA „KWIATY DLA MARYI, NASZEJ MAMY” – dla dzieci i nie tylko!

Zbliża się miesiąc październik. Jak co roku będziemy spotykać się w kościele, by razem modlić się modlitwą różańcową.
Tę modlitwę poleciła nam osobiście Maryja, można powiedzieć, że dała nam do ręki potężne narzędzie, które zmienia losy nasze, naszych bliskich, całego świata. Dała nam różaniec, niepozorny przedmiot, który opatrzony żarliwą modlitwą, wyciąga z opresji niejedno istnienie, odwraca koleje losu, prostuje pogmatwane ścieżki życia. Pomaga trwać w najcięższych czasach, ratuje od zguby dusze czyśćcowe proszące o wybawienie. Bardzo chciałbym, by zbliżający się czas październikowej modlitwy różańcowej, przypomniał nam o tym wszystkim na nowo.

Gorąco zachęcam każdego z Was by mocno złapać za różaniec, gorąco modlić się, a przede wszystkim by całą swoją siłą i pragnieniem przytulić do serca Maryi. To Ona stoi za paciorkami, które w skupieniu przesuwają się przez nasze palce. To Maryja wyprasza u Boga łaski, o które prosimy modląc się modlitwą różańcową. Można powiedzieć wręcz woła „przyjdź do mnie, zaufaj i nie bój się prosić, a ja zadbam o ciebie i o wszystko to czego szczerze pragniesz w swoim sercu”.

Już od soboty, każdego dnia października o godz. 17.45 w naszym kościele będziemy modlić się modlitwą różańcową. Modlitwa ta jest tym silniejsza, gdy składamy ją w ręce Maryi we wspólnocie, dlatego każdego z Was zapraszam do kościoła na różańcowe nabożeństwa dla całej naszej osiedlowej rodziny. Przyprowadzajcie się wzajemnie, budując łańcuch serc wołających do Maryi.

Zapraszam Was Drodzy Seniorzy, wiem, że często modlicie się z różańcem w ręku i jest Wam to modlitwa bardzo bliska. Przypomnijcie, a może opowiedzcie od nowa swoim wnukom o niej, by poznały jej piękno i siłę.

Zapraszam Was, Drodzy rodzice, ludzi pracy i obowiązków, którzy tak wiele macie w życiu do załatwienia. Złapcie na nowo różańcowe paciorki i powierzajcie z ufnością niebieskiej Matce wszystkie te sprawy. Zabierzcie ze sobą swoje pociechy, niech uczą się od Was tego zawierzenia.

Zapraszam Was młodych, pełnych energii, działania, twórczych a także tych zagubionych, poranionych, błądzących na trudnych ścieżkach młodości. Nie poddawajcie się zwątpieniu i walczcie w życiu o prawdziwe wartości, o dobro, o miłość prawdziwą. One zawsze się obronią nawet, gdy moda, trendy czy tymczasowe hasła przeminą. Maryja wiele wycierpiała i była silną a zawsze kochającą kobietą. Uczcie się tego od Niej, złapcie Ją za rękę, drugą podejmijcie różaniec.

Kochane dzieci i Was bardzo mocno zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Maryja jest Matką nas wszystkich dużych i małych. Kochacie swoje Mamy i kochajcie też tę Niebieską Matkę bo jest dobra i troskliwa i chce dla nas wszystkich tego co najlepsze. Bądźcie jak Pan Jezus, który całe swoje życie szanował Ją i kochał. Pragnę razem z księżmi, Damianem i Patrykiem zachęcić wszystkie dzieci do regularnego uczestnictwa w modlitwie różańcowej w kościele. By każdemu dziecku było łatwiej dostrzec jak piękna i ważna jest modlitwa zanoszona do Maryi i by mogły poczuć się jak to jest być dzieckiem Niebieskiej Matki, zachęcam wszystkich do wspólnej akcji różańcowej „KWIATY DLA MARYI, NASZEJ MAMY”.

Myślę, że każda mama cieszy się gdy otrzyma od dziecka kwiatek a jeszcze bardziej, gdy cały bukiet. Dlatego też nasza akcja będzie polegała na tym, by codziennie każde dziecko przychodzące na różańcowe nabożeństwa, przynosiło ze sobą wykonany przez siebie kwiatek. Może on być z papieru, materiału, bibuły, z czegokolwiek, ważne by przygotowany osobiście i podarowany z miłością. Każdy kwiatek będzie podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka. To będzie taki wyjątkowy i osobisty podarunek dla Maryi. Kwiaty te składane będą przed Maryją różańcową w prezbiterium naszej świątyni. Moim pragnieniem a wierzę także, że każdego czciciela Maryi jest, by z każdym dniem łany kwiatów składanych u Jej stóp, były coraz większe. Pod koniec października dzieci, które regularnie uczestniczyły w modlitwie różańcowej i podarowały Maryi najwięcej kwiatów, otrzymają pamiątkowe upominki.

Rodziców, starsze rodzeństwo, babcie i dziadków, zachęcam by pomogli najmłodszym wykonać te kwiatki. Niech to będzie taka rodzinna akcja, przy której miło spędzicie czas i nauczycie się siebie nawzajem. Takie wspólne działanie ku czci Maryi, można wręcz nazwać modlitwą czynu, która jest pięknem sama w sobie, a dopełniona zostanie, gdy wspólnie modlić się będziemy przesuwając różańcowe paciorki.

 

Tekst: ks. proboszcz Józef Więcek
Foto: archiwum parafialne