Remonty
stare i nowe
w parafii
05.07.2023

W naszym parafialnym kościele jak i obejściu wokół niego cały czas się coś dzieje nowego. Jakiś czas temu zakończyła się budowa nowego zamykanego drewnianego konfesjonału do którego można wjechać wózkiem inwalidzkim, aby osoby niepenosprawne czuły komfort podczas sakramentu pokuty i pojednania.

Cały czas trwa wymiana płotu z drewnianego na metalowy wokół naszego kościoła. Stare, spróchniałe deski w starym płocie zostają zastępione metalowymi elementami. To już końcówka prac i za chwilę całe obejście będzie odświeżone.

W kościele zaś trwa przygotowanie do ogrzewania podłogowego w miejscach, gdzie znajdują się ławki dla wiernych. Docelowo, wszystkie miejsca siedzące w kościele będą posiadały podgrzewaną podłogę. Związane jest to z wymianą ogromnej pompy ciepła, która już zawitała na parafialny plac i czeka na montaż, aby wszystko bezproblemowo zadziałało w zimę ku lepszemu komfortowi przeżywania spotkania z Bogiem w naszym kościele. Wiąże się to z dużymi kosztami jakie musimy ponieść przy powstaniu ogrzewanej podłogi.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspomóc tę inwestycję zapraszamy do kontaktu z księdzem proboszczem. Choć oficjalnie fundacja się już zakończyła, to można cały czas wpłacać pieniadze na parafialne konto lub przekazać je księdzu proboszczowi Józefowi. Za każdy złożony dar oraz modlitwne wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkie te prace oczywiście zostały sfotografowane i znajdują się w naszej parafialnej galerii  -> TUTAJ <- Serdecznie zapraszamy.

 

Tekst i zdjęcia: Olek Matusek