Prace remontowe w naszej świątyni

Drodzy Parafianie z ogromną radością pragnę Was poinformować, że rozpoczęliśmy prace remontowe w naszym kościele, obecnie montowana jest wentylacja, która tak bardzo jest potrzebna naszej świątyni, ponieważ bez niej w murach oraz we wszystkich miejscach w najwyższych punktach kościoła zbiera się wilgoć. Nadmiar tej wilgoci skrapla się i spływa po ścianach szczególnie z tyłu kościoła. W świetlikach nie ma uchylnych okien, dlatego para skrapla się i spływa kapiąc na ołtarz oraz w okolicy obrazu Bożego Miłosierdzia.
Prace nad montażem wentylacji w kościele potrwają do świąt Wielkanocnych.
Oto poszczególne etapy prac:
1. Wykonanie przebić przez stropy, wykonanie przejść dachowych, montaż głównych ciągów kanałów wentylacyjnych do 14 marca 2018r.
2. Dostawa i posadzenie centrali wentylacyjnej.
3. Izolacja kanałów zewnętrznych, doprowadzenie ciepła od wymiennikowni do nagrzewnicy, montaż nawiewników wentylacyjnych do 23. 03.18 r.
4. Uruchomienie systemu i regulacja.
5. Założenie agregatu chłodniczego do 30.04.18r.

Prace będzie wykonywać Firma Tabor Klimatyzacja Wentylacja z Tychów.

Prace zostały zakończone 1. 06. 2018 roku cała dokumentacja została zgromadzona oraz wszystkie faktury zostały uregulowane. Całkowity koszt prac wyniósł 167 340,27 złotych. Nasz kościół jest już wentylowany oraz klimatyzowany w związku z tym prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.

BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA KAŻDĄ OFIARĘ BO TO DZIĘKI WAM KOCHANI PARAFIANIE MOGLIŚMY WYPŁACIĆ WSZYSTKIE NALEŻNOŚCI. POLECAM WAS NASZEJ PATRONCE MATCE BOŻEJ PIEKARSKIEJ ORAZ ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI. BÓG ZAPŁAĆ ZA KAŻDE DOBRO ORAZ OGROM ŻYCZLIWOŚCI.

Kolejnym etapem prac będzie całościowa wymiana dachu na kościele oraz probostwie. Prace będzie wykonywać Firma SUPERDEKARZ z Wodzisławia Śląskiego. Prace rozpoczną się 12.06. 18 r. i potrwają do 25.08.18 r.

Kolejnym etapem prac będzie malowanie kościoła, te prace będzie wykonywać firma Prestige Design Anna Duda z Katowic. Anna jest naszą parafianką.
Etapy prac:
1. Przygotowanie powierzchni podłoża przed malowaniem
a) Mycie ścian i sufitu preparatem Fluren 37
b) Wypełnianie na ścianach i suficie szczelin (szpachlowanie)
c) Szlifowanie ścian w miejscach szpachlowania
d) Gruntowanie podłoża preparatem gruntującym

2. Malowanie dwukrotne przygotowanych powierzchni agregatem oraz ręcznie. Do wszystkich prac malarskich zostaną zastosowane profesjonalne farby i środki chemiczne.
Parce rozpoczną się 6.08 18 r. a zakończą się 30. 08. 18 r.

Wszystkie firmy zostały starannie dobrane analizując wiele ofert.

Kochani. Módlcie się z nami do świętego Józefa oraz Matki Bożej Piekarskiej byśmy z Bożą pomocą te wszystkie zamierzone prace mogli szczęśliwie sfinalizować. Z góry dziękuję za każde wsparcie, troskę, życzliwość i Waszą modlitwę.

Tekst: Ksiądz Proboszcz Józef Więcek