Powstają różańcowe kapliczki
22.10.2021

Jakiś czas temu zrodził się pomysł budowy kapliczek wokół naszego kościoła. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu na naszej parafialnej stronie -> TUTAJ 
Dziś przedstawiamy Wam… no właśnie pierwszą kapliczkę, która już „zameldowała” się w stanie surowym oczywiście przy naszym kościele.

Kapliczki zostały zaprojektowane tak, by dobrze komponowały się z budowlą świątyni i jej obejściem. Na zewnątrz będą obłożone cegiełką.

W każdej kapliczce, za szklaną szybą, umieszczona będzie płaskorzeźba przedstawiająca wybraną różańcową tajemnicę. Poniżej prezentujemy projekt pojedynczej kapliczki oraz pierwsze pięć projektów płaskorzeźb inscenizujących tajemnice radosne. Na każdej kapliczce będzie też umieszczona tabliczka z fundatorem.

Koszt wykonania jednej kapliczki szacuje się na kwotę ok. 2500 zł co obejmuje zakup materiałów budowlanych, instalacyjnych, elektrycznych i artystycznych do wykonania płaskorzeźb. Wykonanie płaskorzeźb ofiarowane będzie jako wotum za łaskę zdrowia. Rysunki inscenizujące pierwsze pięć tajemnic różańcowych, można obejrzeć także w gablotce przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

Osoby pragnące przyłączyć się do fundacji tego przedsięwzięcia proszone są o kontakt z ks. proboszczem lub z Kancelarią Parafialną w godzinach urzędowania.

 

Tekst: Ks. Proboszcz Józef