Podsumowanie „Paczuszki dla maluszka” okiem organizatorów
11.01.2022

Krótkie podsumowanie Paczuszki dla Maluszka 2021

Druga już akcja „Paczuszki dla Maluszka” w Parafii Matki Bożej Piekarskiej w Katowicach trwała przez cztery niedziele Adwentu, tj. od 28 listopada do 19 grudnia 2021r.  Zbieraliśmy już drugi raz z rzędu dla dwóch placówek. Fundacja Małych Stópek wyznaczyła nam znów te same instytucje co w zeszłym roku. Parafianie złożyli ogółem ponad 160 paczuszek przeróżnej wielkości! Około 85 dla Hospicjum Cordis i około 80 dla Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Katowicach – Bogucicach prowadzonej przez Siostry św. Jadwigi Śląskiej. Bombek poszło tylko 54, więc jak widać wielu z darczyńców ich nie zabierało, a szkoda, bo przecież po to są.

We wtorek, w godzinach porannych – 21 grudnia 2021r. zawieźliśmy paczki do Hospicjum Cordis. Natomiast w środę 22 grudnia zawieźliśmy  prezenty do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej, kończąc tym samym akcję Paczuszki dla Maluszka w naszej Parafii.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy organizować taką akcję w naszej Parafii, dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zgodę, zapewnienie choinki i okazaną pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli: młodzieży oazowej, która dwa razy zniosła prezenty spod choinki do salki, rodzinom Domowego Kościoła (nawet dzieci pomagały pakować prezenty do samochodów) i kilku szafarzom. Obawiając się pominięcia kogoś nie podejmiemy się próby wymienienia naszych pomocników z imienia i nazwiska. Jednak najbardziej jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy ponownie spisali się na medal. Aż chce się organizować Paczuszkę w naszej parafii. Na kilka dni przed adwentem pytano nas przed kościołem i on-line o Paczuszkę. Więc jak jej nie organizować?

 

Dlaczego Paczuszka?

Sprawa ochrony życia dzieli nasze społeczeństwo, ostatnio co raz bardziej. Niestety rodziny również. Wśród osób wierzących trudno o jednomyślność w tej sprawie, mimo, że nauczanie Kościoła jest jasne. Każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest święte i wymaga ochrony, a sama aborcja jest złem. Nam ochrona życia nienarodzonych leży na sercu już od dawna, tak zostaliśmy ukształtowani przez rodziców i przez Kościół. Już od dłuższego czasu podejmujemy trud zobowiązania modlitewnego, jakim jest Duchowa Adopcja Życia Poczętego, która skupia również i w naszej parafii wiernych chcących się modlić w intencji nienarodzonych. Sami mamy już trochę własnych dzieci, mamy nadzieję, że też już kilkoro tych z duchowej adopcji…

Jest wiele organizacji i ruchów pro-life, które walczą o życie na wiele przeróżnych sposobów. Do nas najbardziej przemawia sposób działania Fundacji Małych Stópek. Fundacja wspiera edukację w zakresie ochrony życia, propaguje Duchową Adopcję Życia Poczętego, a ponadto skupia się na realnej pomocy kobietom, które zdecydują się urodzić pomimo sprzeciwu najbliższych.

Od kilku dobrych lat wspieramy finansowo dwie organizacje: właśnie Fundację Małych Stópek i Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka (np. co roku kupujemy od nich kartki świąteczne – cegiełki). Paczuszka dla Maluszka była przedsięwzięciem, o którymś coś słyszeliśmy, ale raczej nie myśleliśmy o zorganizowaniu jej u nas. Przed ubiegłorocznym adwentem dostaliśmy e-maila od pary rejonowej Domowego Kościoła z pytaniem, czy może wato by było zorganizować Paczuszkę w naszych parafiach. Już nie mogliśmy się wykręcić, pomyśleliśmy teraz, albo nigdy. Dokształciliśmy się na stronie internetowej Fundacji co i jak trzeba zrobić, i stało się. Ksiądz Proboszcz, jako gospodarz wyraził zgodę i zapewnił choinkę. Fundacja przysłała bombki, które na choince zawiesiła młodzież oazowa. I zaczęły pojawiać się prezenty i tak dalej, i tak dalej…

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy i … polecamy się na przyszłość!

 

Koordynatorzy Paczuszki
Bożena i Arkadiusz Kowalczykowie