Podsumowanie akcji
„Paczuszka
dla Maluszka”
29.12.2022

Trzecia już akcja „Paczuszka dla Maluszka” w Parafii Matki Bożej Piekarskiej w Katowicach trwała przez cztery tygodnie Adwentu, a dokładniej od 27 listopada do 21 grudnia 2022r.  Zbieraliśmy już trzeci raz dla dwóch, tych samych, placówek. Parafianie złożyli ogółem prawie 80 paczek przeróżnej wielkości! Około 45 dla Hospicjum Cordis i ponad 30 dla Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Katowicach – Bogucicach prowadzonej przez Siostry św. Jadwigi Śląskiej.

Tym razem do naszej akcji dołączyła Szkoła Podstawowa nr 59 im. Jana Matejki w Katowicach. Z zebranych darów utworzono w szkole dwie pokaźne paczki, każda dla innej placówki. Paki odebraliśmy ze szkoły w poniedziałek 19 grudnia, by zawieźć je do placówek razem z tymi zebranymi w kościele. W czwartek – 22 grudnia zawieźliśmy paczki do Hospicjum Cordis. Natomiast we wtorek 27 grudnia  zawieźliśmy  prezenty do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej, kończąc tym samym akcję Paczuszki dla Maluszka w naszej Parafii.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy organizować taką akcję w naszej Parafii, dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zgodę, zapewnienie choinki i okazaną pomoc. Dziękujemy katechetom, nauczycielom, dyrekcji oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 59 w Katowicach za dołączenie do akcji, liczymy na współpracę w przyszłości. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeprowadzeniu akcji. Jednak najbardziej jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy ponownie okazali wielkie serce.

 

Koordynatorzy Paczuszki
Bożena i Arkadiusz Kowalczykowie