Piłkarskie emocje naszych ministrantów

6 października na boisku na Boisku „Kajtek” mieszczącym się przy naszym kościele odbył się dekanalny turniej piłki nożnej ministranckich wspólnot parafialnych. Poniżej krótka relacja napisana przez naszych ministrantów oraz statystyki z tego turnieju.

Z radością oznajmiamy, że ministranci naszej parafii zdobyli aż dwa pierwsze miejsca w rozgrywkach dekanalnych służby liturgicznej. W kategorii „Ministrant” i „Lektor Starszy”. Ponadto zajęli drugie miejsce w kategorii „Lektor Młodszy”. Rozgrywki odbywały się w sobotę 6 października na pobliskim Orliku. Poniżej przedstawiamy także najlepszych strzelców i bramkarzy i znów z wielką radością informujemy, że połowa z nich to nasi ministranci!!!

Grupa ministranci:

Najlepszy strzelec: Piotr Kaczkowski – 18 bramek
Najlepszy bramkarz: Jakub Kułach

Grupa lektor młodszy:
Najlepszy strzelec: Jakub Burski – 3 bramki (Józefowiec)
Najlepszy bramkarz: Jakub Cichoń (Józefowiec)

Grupa lektor starszy
Najlepszy strzelec: Dawid Piątek – 12 bramek
Najlepszy bramkarz: Dawid Zdebik (Załęże)

Dziękujemy serdecznie Drużynom Ministrantów za wspaniałą grę, Rodzicom i Księżom za doping, a panu Olkowi Matuskowi za fachowe sędziowanie i świetne prowadzenie rozgrywek!

PS. Ostatnim spotkaniem przed wręczaniem nagród był mecz rodziców ministrantów z najlepszymi starszymi ministrantami z wszystkich parafii biorących udział w turnieju. Ministranci pokazali już w pierwszych minutach swoją wyższość zdobywając szybko bramki. Ambitna postawa rodziców doprowadziła do remisu 6-6 i po ostatnim gwizdku sędziego nastąpiła radość rodziców, że to już koniec 🙂 Warto tutaj zaznaczyć, że w bramce drużyny rodziców zagrał ksiądz opiekun ministrantów z Załęża- ksiądz Kazimierz Sobol, który niejednokrotnie wykazał się znakomitym kunsztem bramkarskim.

Tekst: Ministranci
Zdjęcia: Agnieszka Kaczkowska