Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej
02.06.21

19 czerwca br. nasza parafialna wspólnota pielgrzymowała do Sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby odprawić nabożeństwa dróżkowe na Dróżkach Matki Bożej, oraz oddać Jej cześć przed Cudownym Obrazem Kalwaryskiej Pani. Zanim to jednak nastąpiło rozpoczęliśmy wspólną eucharystią w małej kapliczce klasztoru Ojców Bernardynów. Po Mszy Świętej zwiedziliśmy pokój w którym przebywał Ojciec Święty Jan Paweł II, kiedy to zatrzymał się w Kalwarii na modlitwę, czy to jako biskup, kardynał czy papież.

Nasza wspólna wędrówka Dróżkami Matki Bożej była przeplatana śpiewem, modlitwą i rozważaniami przygotowanymi przez księdza Jakuba. Po wyczerpującej wędrówce po malowniczych zakątkach kalwarii, mogliśmy wspólnie spożyć posiłek przygotowany przez Panią Mirę, a który wszystkim bardzo smakował. Nie sposób tutaj nie wspomnieć, że przed udaniem się na Dróżki mogliśmy wypić smaczną kawę i herbatę a także posilić się drożdżówkami, które przybyły wraz z nami na Kalwarię.

Zaplanowane jeszcze w tym dniu było odwiedzenie Wadowic, ale późna pora już nie pozwoliła nam zawitać do miasta „papieskich kremówek”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że na to wyjątkowe miejsce jakim są Wadowice potrzebna jest osobna pielgrzymka, której wszyscy będą wyczekiwać być może po wakacjach.

Tekst i zdjęcia: Olek Matusek