Odpustowe świętowanie
u Pani Piekarskiej
10.09.2021

Jak co roku w pierwszą niedzielę września w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Piekarskiej- naszej patronki.

Podczas Uroczystej Sumy Odpustowej o godz. 12.00, pożegnaliśmy księdza Michała, który został wikariuszem w jastrzębskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej, a przywitaliśmy nowego wikarego- księdza Damiana Szostoka pochodzącego z Ornontowic. Księdzu Michałowi dziękujemy za posługę w naszej parafii, a księdzu Damianowi, życzymy wiele radości z posługi w naszej wspólnocie parafialnej „Na Górnym”

Do wspólnej modlitwy w tym dniu włączyli się również ks. Stanisław, budowniczy i pierwszy proboszcz naszej parafii, a także kleryk Szymon, który odbywał staż w naszej parafii. Kazania w tym dniu głosił ksiądz dr Łukasz Michoń kapelan m.in. Sióstr Boromeuszek w Mikołowie.

Jak na sumę odpustową przystało, wspólną modlitwę zakończyła procesja wokół naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za obecność i wspólną modlitwę, jaką składaliśmy za pośrednictwem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do naszego Ojca.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystej sumy odpustowej.

Tekst: Redakcja
Zdjęcia: Aleksandra Holona