Odpust parafialny
za nami
07.09.2020

Liturgiczna Uroczystość ku Czci Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej – patronki naszej Archidiecezji przypada na 12 września.
My już w niedzielę 6 września wspólnie radowaliśmy się obecnością Piekarskiej Pani wśród nas, w naszej parafii podczas odpustu.

W 1983 r. w Katowicach przed cudownym obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Muchowcu modlił się Jan Paweł II i nadał Maryi, czczonej w Piekarach, tytuł Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, a dla nowo powstającej naszej parafii poświęcił kamień węgielny, który do dziś znajduje się w naszej świątyni. Rok później w prowizorycznej kaplicy mogliśmy modlić się do naszego Ojca w niebie za pośrednictwem naszej patronki.
Tak to się zaczęło… Teraz co roku możemy wspólnie radować się w pierwszą niedzielę września z tego, że Maryja Piekarska oręduje za nami każdego dnia i wyprasza dla nas potrzebne laski.

W tym roku homilię w tym dniu głosił nasz były wikary- ksiądz Cezariusz Wala, który obecnie posługuje  w parafii Świętego Jana Sarkandra w Bełku.
Wśród zaproszonych gości, obecni byli na uroczystej liturgii o godzinie 12:00, ksiądz prałat Stanisław, diakon Artur oraz kleryk Łukasz, którzy w naszej parafii odbywali swoje staże.

Zapraszamy do galerii  z wczorajszej odpustowej uroczystości.

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia : Grzegorz Zarychta