Nowe elementy wystroju kościoła

Wnętrze naszego kościoła cały czas pięknieje. Pojawiają się nowe elementy wystroju. W ostatnim czasie pojawił się kolejny witraż. Możemy go podziwiać po lewej stronie kościoła. Mamy już Sceny z życia Maryi na chórze, Świętą Barbarę, Świętą Ritę i teraz Świętego Józefa. W planach są kolejne witraże, wszak kilka szyb zostało jeszcze do upiekszenia, ale co to będzie a raczej, kto dowiemy się już w nowym roku 😉 Należy tutaj nadmienić, że wszystkie witraże, są fundowane przez naszych parafian. To piękne, że sami parafianie wychodzą z takimi inicjatywami. Widać, jak bardzo zależy nam, aby mieć swój wkład w tworzenie naszej sakralnej przestrzeni.

Ostatni zakup to podkładki do klęczenia i siedzenia na prezbiterium. Teraz również ministranci mogą tak jak wierni, wygodnie siedzieć na swoich ławkach, a i pozycja klęczaca będzie teraz przyjemniejsza podczas nabożeństw. Zostały one zakupione wspólnie przez rodziców ministrantów i księdza proboszcza.

Na sam koniec zostawiłem „perełekę”. To ręcznie wykonany stojak pod krzyż i świece, który stoi przy chrzcielnicy. Jego autorem jest Pan Jacek, który dba o wszystko w naszym kościele i w jego otoczeniu. Począwszy od prac budowlanych, a skończywszy choćby ostatnio na pracy przy naszej stajence 😉

Wszystkim, którzy dbają o nasz parafialny kościół za trud, poświęcony czas i wsparcie składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Tekst i zdjecia: Olek Matusek