Nowe dekrety wikariuszowskie
15.06.2021

Dziś w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc wręczył dekrety 90 księżom wikariuszom, którzy pod koniec sierpnia podejmą obowiązki w nowych placówkach duszpasterskich. Wśród nich byli także trzej neoprezbiterzy. Ks. Artur Sówka, który gościł u nas dwa tygodnie temu z prymicyjnym błogosławieństwem został wikariuszem w Bytomiu w parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

 

Dekretem księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, naszą parafię opuszcza ksiądz Michał Stefan, który posługiwał u nas od 2016 roku, a który będzie teraz pełnił swoją posługę kapłańską w Jastrzębiu Zdroju w parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Księdzu Michałowi już teraz dziękujemy za ten 5 letni czas w naszej wspólnocie i życzymy Bożej opieki w dalszej pracy duszpasterskiej.

 

W naszej wspólnocie witamy księdza Damiana Szostoka, który od 28 sierpnia rozpocznie posługę w naszej parafii. Ks. Damian pochodzący z parafii Świętego Michała Archanioła w Ornontowicach, urodził się 16 maja 1981, a świecenia prezbiteratu przyjął 13 maja 2006 r. (razem z naszym wcześniejszym księdzem wikarym- Sławomirem Tupajem.) W ostatnich latach posługiwał w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach. Naszego nowego księdza wikarego witamy w naszej wspólnocie i życzymy opieki Matki Bożej Piekarskiej.

 

Więcej informacji na temat pożegnania księdza Michała i przywitania w naszej parafii księdza Damiana pod koniec wakacji.
Na temat zmian wikariuszowskich w parafiach przeczytamy na stronie ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.

 

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: ks. Tomasz Wojtal (www.katowice.gosc.pl)