Nocna Eucharystia o północy

Tradycyjnie w wigilijną noc o północy została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji naszej parafii. Licznie zebrani parafianie najpierw mogli wysłuchać Akatystu w pięknym wykonaniu naszej scholi, a następnie po wybiciu przez gong północy rozpoczęliśmy w ciemności świąteczną Eucharystię.

Piękny śpiew parafialnej scholi towarzyszył nam również podczas Mszy Świętej, w który wspaniali włączyli się także parafianie zgromadzeni w kościele. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy wspólnie przeżywać Narodzenie Jezusa przy wspólnym śpiewie kolęd, przy pięknie i starannie przygotowanej „szopce” i przy licznie zebranych wiernych.

Komunia Święta tej nocy pod dwiema postaciami, uświadomiła nam, że Jezus przychodząc na świat jako czyste i pokorne dziecko daje nam szansę do tego, aby stać się podobnym do niego. Po oczyszczeniu naszych serc w sakramencie pojednania, stajemy się tak jak On- czyści i nieskalani.

Zakończeniem naszego wspólnego nocnego świętowania była możliwość wspólnego złożenia sobie życzeń, połamania opłatkiem oraz skosztowania smacznych pierników, grzańca, czy gorącej herbaty. Był to także czas, aby na przystanąć i znaleźć kilka chwil na rozmowę ze swoimi sąsiadami, znajomymi, czy też kapłanami pracującymi w naszej parafii.

Niech ten Święty czas trwa w nas jak najdłużej…

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: Aleksandra Holona