Msza prymicyjna
naszego parafianina
o. Jarosława Kurka
21.06.2022

W dniu 23 kwietnia br. nasz parafianin Jarosław Kurek przyjął święcenia kapłańskie z rąk Arcybiskupa diecezji Cashhel-Emly w Irlandii- Kierana O’Reilly i od tego momentu jest Bendyktynem, Mnichem Opactwa Glenstal w Irlandii. Świadkami tej uroczystej chwili byli m.in. pierwszy proboszcz naszej parafii ks. prałat Stanisław Noga oraz ks. dr Wojciech Surmiak- nasz były wikary w latach 2000-2003, a obecnie Rektor Kościoła Akademickiego.

19 czerwca modliliśmy się w intencji o. Jarosława, który jest czwartym parafianinem w historii, który przyjął święcenia kapłańskie. Nasza obecność w tym dniu na Eucharystii była dziękczynieniem za dar kapłaństwa o. Jarosława, który wywodzi się z naszej ministranckiej wspólnoty, w której wzrastał w miłości do Chrystusa od początku powstania parafii.

Na uroczystej Mszy Świętej obecna była najbliższa rodzina o. Jarosława- mama, brat z rodziną, którzy choć nie mieszkają od wielu lat na naszym osiedlu byli obecni na tej uroczystości. Obecny był również wspomniani już wcześniej ks. Stanisław i ks. Wojciech wraz z ks. proboszczem Józefem

Msza była pełna wzruszeń, wspomnień z lat młodości, z czasu spędzonego na Górnym Tysiącleciu i historii powołania. Na koniec Mszy Świętej, prymicjant udzielił każdemu osobistego błogosławieństwa. Po uroczystości, agapa w podziemiach kościoła dała możliwość rozmowy z neoprezbiterem naszym parafianom.

Niech Boże błogosławieństwo, którego udzielił o. Jarosław, spływa także na niego każdego dnia podczas Jego zakonnej posługi w Irlandii.

 

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: Aleksandra Holona