Zapraszamy na wspólne świętowanie z Maryją Piekarską

W niedzielę 2 września  będziemy przeżywali w naszym kościele ODPUST PARAFIALNY. Jest on doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła.  W tym dniu w sposób szczególny czci się patrona parafii, czyli są to jakby imieniny parafii.

Choć liturgiczne wspomnienie i patronalne święto naszego kościoła i parafii ku czci Matki Bożej Piekarskiej przypada na dzień 12 września, to zgodnie z ustaleniami w archidiecezji katowickiej nasz parafialny odpust obchodzimy zawsze w pierwszą niedzielę września.

Uroczysta suma odpustowa, podczas której będziemy chcieli zawierzać dobremu Bogu za wstawiennictwem naszej Patronki – MB Piekarskiej  życie wszystkich mieszkańców naszej parafii odprawiona zostanie o godz. 12.00. Uroczyste Nieszpory Maryjne  na które również bardzo serdecznie zapraszamy odprawimy o godz. 15.15. Homilię w tym dniu wygłosi ksiądz Tomasz Antczak a wśród zaproszonych gości będzie także pierwszy proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Noga. 

Zapraszamy serdecznie mieszkańców naszej parafii do licznego uczestnictwa w tej uroczystości.
A wszystkich internautów zapraszamy do transmisji  Mszy Świętej NA ŻYWO z naszego kościoła
na naszym parafialnym kanale YouTube. Początek transmisji z Mszy Świętej o godzinie 11.50,
a z Nieszporów Maryjnych o godzinie 15.10. Zapraszamy!

Ufamy, że osobista i wspólnotowa modlitwa oraz świętowanie jeszcze bardziej zjednoczy naszą rodzinę parafialną. Wielu z nas z czystym sercem, na nowo, przylgnie do Jezusa na wzór naszej Patronki Maryi Piekarskiej, że będzie to dla wielu z nas wyjątkowy, świąteczny czas, po którym nabierzemy sił do pięknego i owocnego życia chrześcijańskiego. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożego miłosierdzia, wyrażającego się w darze odpustu.

Chciejmy głęboko duchowo przeżyć ten czas łaski dany nam przez Boga.
Prośmy Patronkę naszej parafii – Maryję Piekarską o opiekę i wstawiennictwo przed Bożym Tronem.


Tekst: Grażyna Skrzydłowska