ks. Wojciech Szymczak- nasz tegoroczny rekolekcjonista

Niebawem rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Ten wyjątkowy czas ma nas przygotować do lepszego przeżycia Triduum Paschalnego, do głębszego zrozumienia tajemnicy zbawienia człowieka, do przeżywania w radości Czasu Wielkiej Nocy – naznaczonej cudem ŻYCIA WIECZNEGO.


W tym roku tak się złożyło, że nasze rekolekcje poprzedzi wyjątkowa Droga Krzyżowa. W piątek 5 kwietnia pójdziemy Drogą Krzyżową za Jezusem, drogami wiodącymi przez nasze osiedle. Ten piękny zwyczaj, którego przeżywanie od roku łączymy ze wspólnotą parafii osiedla Dolnego, daje szansę każdemu z nas doświadczyć niezwykłego towarzyszenia Jezusowi w Jego męce. Przenosi nas w tamte dzieje, do czasu gdy rozgrywała się ta okrutna historia cierpienia wcielonego Boga a zarazem pozwala doświadczać trwającego tu i teraz – w otoczeniu które przecież znamy z codzienności życia.

Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie, niech będzie dobrym początkiem tegorocznych rekolekcji, niech wprowadzi nas w ten czas zadumy, zatrzymania, rachunku sumienia.

Już w sobotę na wieczornej Mszy św. oraz na wszystkich Mszach św. niedzielnych, rozpoczną się Rekolekcje Parafialne. W tym roku poprowadzi je ks. Wojciech Szymczak, wikariusz z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko z Piotrowic. Czas przeżywania rekolekcji oraz naszego księdza rekolekcjonistę polecamy pamięci modlitewnej.


Kilka słów o rekolekcyjnym Pasterzu…

Ks. Wojciech pochodzi z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach – Brynowie.

Urodził się 15.06.1968r. w Katowicach.

Święcenia kapłańskie przyjął 14.05.1994r.

W swoim kapłańskim życiu posługiwał w Parafiach:

– Św. Stanisława, biskupa w Bytomiu (1994 – 1997),

– Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu Nowym (1997 – 2000),

– Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach na os. Witosa (2000 – 2003),

– Św. Stanisława, biskupa w Marklowicach k. Wodzisławia (2003 – 2007)

– Św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym (2007 – 2014). W tej parafii główną posługą była praca w domach opieki społecznej (szczególnie w Caritas) oraz Chorzowskim hospicjum;

– Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko od roku 2014 do nadal.

Ponadto Ks. Wojciech ukończył szkołę spowiedników prowadzoną przez oo. Kapucynów w Skomielnej – Czarnej.

Tekst: Grażyna G.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH