Koncert „Pożegnanie
z Betlejem”

W niedzielę Ofiarowania Pańskiego w naszej świątyni odbył się koncert kolędowy pt. „Pożegnanie z Betlejem” w wykonaniu zespołu HERD.
Zgromadzona licznie publiczność miała okazję wysłuchać tradycyjnych kolęd oraz autorskich pastorałek zaaranżowanych na dwa głosy, gitarę solową, gitarę basową i perkusję.
Grupa ta powstała niedawno, większość składu stanowią muzycy z nieistniejącej już kapeli Hoker Band,
znanej nam chociażby z naszych parafialnych festynów.

Do wokalistki Grażyny, gitarzysty Mirka i perkusisty Joachima dołączył basista Piotr i wokalistka Danka – nasi parafianie. Zespół rozpoczął swoją działalność właśnie repertuarem kolędowym a docelowo wykonywać będzie muzykę chrześcijańską. Obecnie pracuje nad obszernym materiałem muzycznym, opisującym historię wizerunku Boga – utrwalonego na jednej z najcenniejszych relikwii – chuście z Manopello.

Zaprezentowany w niedzielę kolędowy koncert osadzony został w kolorowej scenerii świetlnej, przygotowanej przez Tomasza i Monikę Cichych.
Był to czas wzruszeń, radosnego wspominania świątecznych klimatów ale także refleksji nad obecnością Nowonarodzonego Jezusa w naszym życiu. Muzyczną całość przeplatała treść recytowana, poruszająca temat betlejemskiego cudu w życiu współczesnego człowieka.

Wykonawcy zwrócili uwagę na historię Małego Jezusa prześladowanego przez Heroda w odniesieniu do dzisiejszych czasów, które sprzyjają zatracaniu prawdziwych wartości a preferują to co nietrwałe, błyskotliwe i medialne. Motyw pożegnania z Betlejem był pretekstem do zastanowienia się, czy każdy z nas żegna się z Maleńkim Jezusem na kolejny rok, czy przygarnia Go do siebie i chroni, nad wszystko przedkładając troskę o najwyższy dar – dar bezwzględnej miłości Boga danej człowiekowi.

Dziękujemy wszystkim obecnym na tym ostatnim już kolędowaniu, dziękujemy Ks. proboszczowi Józefowi za troskę o duchowy wymiar takich przedsięwzięć i owocną współpracę z wykonawcami. Zespołowi natomiast życzymy wytrwałości w pracy i rychłego zaprezentowania nowego materiału muzycznego.

Tekst i zdjęcia: Redakcja