Spotkanie czcicieli Ojca Pio

W 100- lecie otrzymania stygmatów  przez św. Ojca Pio i pół wieku po narodzinach dla nieba św. z Pietrelciny w  naszej parafii powstała długo oczekiwana Grupa Modlitewna Świętego pod opieką księdza Cezariusza  przy współudziale p. Jacka Kałuży. Na pierwszym spotkaniu zgromadziło się prawie 30 osób, aby modlić się na różańcu, uczestniczyć w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, kształtować siebie nawzajem w duchu franciszkańskim, dawać świadectwo wiary chrześcijańskiej, a przede wszystkim postępować zgodnie z nią w codzienności.

Na początku ustaliliśmy, że będziemy spotykać się jeden raz w miesiącu, zwykle w ostatnie środy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć. Następne spotkanie planujemy na 24 października, gdyż ostatnia środa miesiąca będzie wypełniona przygotowaniami do Świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych i  następnie modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych, a wiemy że św. Ojciec Pio był wielkim orędownikiem dusz czyśćcowych.


„Modlitwa jest istotą życia chrześcijańskiego. Bez modlitwy chrześcijanin byłby jak roślina pozbawiona powietrza i słońca”.
 

Niechaj te słowa św. Ojca Pio będą inspiracją do codziennej modlitwy wieczornej na różańcu razem w rodzinie, do modlitwy w intencji Afryki i za osoby, które odeszły od wiary a są nam bardzo bliskie.

Planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. z San Giovanni Rotondo na Przeprośną Górkę niedaleko Częstochowy, zgłoszenie naszej grupy modlitewnej władzom kościelnym, zapoznawanie się i pogłębianie wiedzy na temat Świętego Ojca Pio poprzez lekturę biografii, książek na temat Świętego, regularne czytanie dwumiesięcznika pt. „Głos Ojca Pio”, artykułów w katolickich czasopismach, jego listów, świadectwa cudów i charyzmatów, owocnego życia, cierpienia, służby w Sakramencie Pokuty i Pojednania świętego kapucyna, a szczególnie  przygotowywania się do coraz głębszego uczestnictwa we Mszy Świętej i wdzięczności za wszystkie łaski otrzymane  za wstawiennictwem Świętego.

Myślimy również o różnych sposobach praktykowania miłości bliźniego, szczególnie chorego, samotnego, zagubionego, który potrzebuje naszego konkretnego dobrego czynu.


Zapraszamy wszystkich  do włączenia się do Grupy Modlitwy Św Ojca Pio. Grupa jest otwarta na wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie na  tych, którzy nie uczestniczyli do tej pory w jakiejkolwiek grupie parafialnej. Następne spotkanie 24.10.2018. Zapraszamy na Różaniec, Mszę Świętą i spotkanie po Mszy Świętej.


Tekst: Alina Kuźniar