Dzień Papieski – kremówka, kawiarenka i czuwanie

W ubiegłą niedzielę w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Papieski. W naszej parafii młodzież oazowa postanowiła podkreślić obchody tego dnia. W tym celu oazowicze po Mszach Świętych przed kościołem rozprowadzali papieskie kremówki, zaś w podziemiach świątyni przygotowali kawiarenkę w której do słodkiej kremówki, każdy mógł napić się dobrej kawy lub herbaty.. Nasi młodzi parafianie byli bardzo zaangażowani w to przedsięwzięcie. Poświęcili wiele czasu, aby wszystko przygotować, obsługiwać i na koniec posprzątać. Chciałbym w ich imieniu bardzo podziękować Wam Drodzy Parafianie, za Waszą otwartość, życzliwość i skorzystanie z tego zaproszenia na kremówkę i do kawiarenki. Z Oazą bardzo dziękujemy za każdą ofiarę złożoną w tym czasie, która przeznaczona zostanie na wyjazd młodzieżowy.

Dzień Papieski zakończyliśmy czuwaniem z Janem Pawłem II w czasie którego wsłuchiwaliśmy się w słowa naszego Papieża, śpiewaliśmy piosenki i trwaliśmy przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Młodzież w czasie tej modlitwy również wykazała się wielkim zaangażowaniem.

 

Ks. Jakub Orzechowski
Zdjęcia: Olek Matusek

 

[Dop. Redakcji]

W tym dniu podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej otrzymały swoje różańce, które poświęcił ksiądz proboszcz Józef. Następnie rodzice przekazali je swoim dzieciom czyniąc przy tym nad głowami dzieći znak Krzyża Świętego. Podczas modlitwy Ojcze Nasz dzieci stanęły blisko ołtarza aby wspólnie wielbić Pana Boga a następnie udały się ze Znakiem Pokoju do swoich rodziców. Później jak zostało już napisane nastąpił czas słodkości 🙂