Dzień Chorego w naszej parafii

Niedawno obchodziliśmy wspomnienie NMP z Lourdes, które jest pamiątką pierwszego objawienia Maryi, ukazującej się dziewczynce o imieniu Bernadetta.  Wydarzenie to miało miejsce 11 lutego 1858r. we francuskim miasteczku Lourdes. Tam właśnie Maryja objawiła się jako Niepokalane Poczęcie, przekazała światu orędzie pokuty, nawrócenia i modlitwy różańcowej. Z Jej polecenia wybudowano w tym miejscu kościół, który stał się sanktuarium maryjnym gromadzącym rzesze ludzi. Cudowne uzdrowienia uczyniły to miejsce punktem zgromadzeń i modlitwy chorych z całego świata, którzy z całkowitym oddaniem i ufnością przybywali prosić o dar zdrowia duszy i ciała, czy rozwiązania trudnych spraw.

Od roku 1992 we wspomnienie objawień Maryjnych z inicjatywy papieża Jana Pawła II, dzień 11 lutego został ustanowiony Światowym Dniem Chorego. Jednoczy on ludzi chorych  w cierpieniu a tych, którzy im towarzyszą uwrażliwia i uczy mądrego działania na rzecz cierpiących w chorobie.

W naszej parafii jak co roku obchodziliśmy to wspomnienie bardzo uroczyście. W czwartek 13-go o godz. 10.00 nasza świątynia zgromadziła grupę ok. 160 osób, które uczestniczyły we Mszy św. sprawowanej w ich intencji. Po Mszy św. i krótkim nabożeństwie zgromadzeni parafianie przystępowali do indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Każdy mógł też przystąpić do sakramentu chorych. Po uroczystych obchodach w świątyni wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do podziemi kościoła, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, kawa i herbata.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólnotę eucharystyczną tego ważnego dnia oraz wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie wspólnoty stołu: pani Mirce Siołek za słodkie wypieki i paniom z Zespołu Charytatywnego za zorganizowanie spotkania.

Tekst i zdjęcia: Redakcja