Kolejna zabawa karnawałowa za nami

15 lutego br. odbyła się już XXI Zabawa Karnawałowa w naszej parafii. Jak co roku humory dopisywały, kreacje zachwycały, a stoły uginały od pysznych dań przygotowanych przez niezastąpioną w tej materii Panią Małgosię i Panią Halinę, które to kolejny raz domowym jedzeniem „łaskotały” nasze podniebienia. Gorąca kolacja na powitanie, fantastyczna zimna płyta, oraz zupa meksykańska znalazły uznanie wśród wszystkich uczestników zabawy. Oczywiście na naszej imprezie karnawałowej nie mogło zabraknąć gospodarza tego miejsca, czyli księdza proboszcza Józefa, który rozpoczął modlitwą nasze spotkanie oraz naszych wikarych, księdza Michała i Jakuba.

W tym roku przygrywał nam DJ TOMASZ CICHY. Wielkie bale rozpoczynają się od wspólnego „Poloneza”. My w naszej tradycji mamy już od kilku lat „Belgijkę”, która świetnie integruje wszystkich uczestników. Uczestników, którzy już od wielu lat goszczą na naszej zabawie i wyczekują kolejnych. Tym razem nie zabrakło także nowych par, które już zapowiedziały swoją obecność w przyszłym roku, co bardzo cieszy, bo dzięki temu wiemy, że to co robimy z żoną, przynosi ludziom radość, pomimo ogromu przygotowań przez cały tydzień. Bo najważniejsza jest dobra zabawa i zadowolenie uczestników naszej corocznej zabawy. A dawanie czegoś od siebie dla innych daje wielką frajdę!

Wspólne tańce, konkursy i loteria fantowa, jak zawsze przyniosły dużo śmiechu i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Zabawa trwała w najlepsze praktycznie do „białego rana”. Świetna atmosfera jaka panowała w podziemiach naszego kościoła z całą pewnością przeniosła się do domów uczestników, a zmęczenie „położyło” pewnie wszystkich szybko spać.

W tym miejscu należą się słowa podziękowania tym, którzy pomogli nam w organizacji naszej parafialnej zabawy.
Było ich wielu, począwszy od tych, którzy stroili „salę”, przez w/w osoby, które gotowały oraz naszym kelnerkom, które przez całą noc obsługiwały stoły i kuchnię. Na wielkie, wielkie podziękowania zasługują też uczestnicy zabawy, którzy po zakończonej imprezie pomagali przy sprzątaniu. Na koniec (a powinno być chyba na początku) dziękujemy, księdzu proboszczowi Józefowi za to, że kolejny raz mogliśmy się wspólnie bawić.

Serdecznie Wszystkim Dziękujemy!
Do zobaczenia!

Tekst: Olek Matusek
Zdjęcia: Redakcja