Jesienny Festyn Parafialny cz.1

Powoli staje się tradycją nasz festyn organizowany także jesienią. Miło było po okresie wakacyjnego odpoczynku spotkać się z parafialną rodziną na festynie parafialnym. Jak zwykle był to  wyjątkowy, wspaniały dzień wspólnotowej zabawy i integracji dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy na festynie mógł znaleźć coś dla siebie.

W Jesiennym Festynie Parafialnym „Na Górnym”, jak zwykle nie zabrakło atrakcji, zarówno artystycznych, turniejowych jak i kulinarnych. Podczas festynu swoje umiejętności zaprezentowały   dzieci z przedszkoli nr 34 i 90, dzieci ze szkoły Podstawowej Nr 59 i młodzież ze szkół artystycznych. Najmłodsi i nieco starsi parafianie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega wspólnotowy  udział w formacjach działających w naszej parafii. O swoich formacjach opowiedzieli przedstawiciele grup: Dzieci Maryi, Ministranci, Szkolne Koło Misyjne, Schola dziecięca i Oaza Młodzieżowa.

Na festynie, jak zwykle, nie zabrakło także elementów współzawodnictwa w trakcie turniejów dla dzieci i dorosłych. Było to jednak zdrowe współza- dnictwo, nasączone dobrą wspólnotową  zabawą, humorem i radością. Była również okazja do zabawy i wspólnego biesiadowania, z tradycyjnym śpiewem i tańcami.

Gościem specjalnym festynu był ks. prałat Stanisław Noga, a atrakcją programu był benefis poświęcony jego osobie. W trakcie benefisu był czas radosnych wspomnień z lat kapłaństwa i czasów, w  których powstawała nasza świątynia i parafialna wspólnota.

Na gości festynowych czekały także pyszne dania, od żurku, grochówki i bigosu poczynając, a na plackach z blachy, farorzowych sznitach z tustym i aromatycznych ciastach kończąc. Ciasta  przygotowane przez nasze niezawodne parafianki były, jak zawsze, przepyszne. Te wszystkie atrakcje odbywały się w podziemiach naszej świątyni i w salkach.

Dziękujemy wszystkim, którzy ten radosny dzień przygotowali – organizatorom, wolontariuszom i sponsorom. To był wspaniały dzień spędzony w naszej parafialnej rodzinie, przebiegający w  radosnej atmosferze,
pełnej zabawy, śmiechu i radości. Dziękujemy Wam za wszystko! 🙂

 

 

Tekst: Grażyna Skrzydłowska

 

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziemy pierwszą część zdjęć,
które w trakcie trwania naszego festynu pojawiały się na portalu społecznościowym Facebook 🙂