Urodziny księdza
Damiana Szostoka
16.05.2023

16 maja to dzień kiedy, kolejne swoje urodziny obchodzi nasz wikary, ksiądz Damian Szostok. Msza Święta w Jego intencji odprawiona została o godzinie 18:30, podczas której cała wspólnota parafialna wraz z Rodziną solenizanta dziękowała Panu Bogu za księdza Damiana.

Msza była dziękczynieniem za dar życia i posługę kapłańską księdza solenizanta, za każde dobro z którymsię dzieli z innymi. Życzenia w imieniu wszystkich parafian złożył najpierw ksiądz proboszcz Józef, a następie Parafialna Rada Duszpasterska.

Na koniec swoje życzenia złożyła delegacja dzieci w strojach pierwszkokomunijnych, ofiarując księdzu Damianaowi krzak róży do zasadzenia. Jak stwierdził solenizant, w życiu każdego mężczyzny przychodzi czas na posadzenie drzewa i to chyba właśnie ten czas chyba nadrzedł.

Wszyscy wierni mogli złożyć życzenia solenizantowi w podziemiach kościoła, gdzie zaprosił ksiądz Damian, do dalszego świętowania.

Solenizantowi składamy gorące życzenia, niech Matka Boża Piekarska wyprasza dla księdza Damiana potrzebne łaski. Niech Maryja będzie pośredniczką Bożego Miłosierdzia, a Święci Patronowie, niech strzegą naszego solenizanta. Dużo dobra na każdy dzień!