Ogłoszenia

22. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o godz. 18.00 Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy. Po raz ostatni zostanie odprawiona Msza święta o godz. 20.30. Za tydzień wracamy do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy świętych.

2. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00, natomiast o godz. 9.00 – Msza święta w intencji szkół artystycznych.

3. Także we wtorek o godz. 19.30 dodatkowa Eucharystia, na którą zapraszamy zarówno członków grupy modlitewnej, jak i wszystkich, którzy czują potrzebę wyciszenia, głębszej modlitwy i wspólnoty.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w Mszach św. i okolicznościowych nabożeństwach. W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Ich zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania. Początek obchodu chorych o godz. 8.00.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów; W piątek swoje spotkania Mszą św. wieczorną rozpoczynają oazowicze. W sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy Dzieci Maryi.

6. Dzieci klas III, IV i V zapraszamy do spowiedzi w czwartek od 17.00.
a w środę od 17.30 klasy VI i dzieci, które nie mogą przybyć w wyznaczonym terminie. Msza święta szkolna w piątek o godz. 16.00.

7. Za tydzień obchodzić będziemy naszą uroczystość odpustową. Kazanie wygłosi w tym dniu ks. dr Wojciech Surmiak. Na sumę odpustową z racji roku jubileuszowego zostali zaproszeni byli wikarzy. Głównym celebransem będzie ks. Arcybiskup Józef Kupny. Wtedy też wracamy do przedwakacyjnego programu odprawiania Mszy świętych. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 20.30. W pierwszą niedzielę września o godz. 15.15 Msza Święta z udzielaniem sakramentu chrztu świętego.

8. Polecamy lekturę czasopism wystawionych na stolikach. W „Gościu” audiobook książki Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. W „Małym Gościu” także audiobook książki Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”, która jest jednocześnie lekturą szkolną. Zachęcamy do zakupu.

9. Serdeczne Bóg zapłać za dar modlitwy i każdą życzliwość nam okazaną. Bóg zapłać za otwarte serce i każdą ofiarę tutaj złożoną. Bóg zapłać dobroczyńcom. Niech Pan błogosławi.