Ogłoszenia duszpasterskie

„Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – wołamy dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech to będzie autentyczne wezwanie każdego z nas. Przyjście Ducha Świętego nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również i dzisiaj możemy otrzymać dary Ducha Świętego. Owocami Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie, o czym przekonuje nas św. Paweł.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny przez publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. O godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo do Ducha Świętego.
 2. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Msze św. odprawione będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Rity.
 4. W poniedziałek i w środę o godz. 19.15 odbędą się próby dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
 5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwach o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
 6. W tym dniu ze względu na organizowaną wycieczkę nie będzie spotkania seniorów.
 7. W czwartek podczas wieczornej Mszy św., Ks. Abp Senior Damian Zimoń, udzielać będzie sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich przystępujących do tego sakramentu. Także w czasie tej Mszy św. modlić będziemy się za wszystkich zmarłych parafian, którzy odeszli do Pana w miesiącu maju.
 8. W sobotę 26 maja z okazji Dnia Matki, zapraszamy wszystkie Mamy oraz panie oczekujące potomstwa na Mszę św. w ich intencji, o godz. 18.30.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu odbędzie się piesza pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Z naszej parafii pielgrzymka wyruszy o godz. 5.45.
 10. W tym dniu będzie można zaopatrzyć się w emblematy do przystrojenia okien na Boże Ciało.
 11. Informujemy, że 2 czerwca, w sobotę przy naszym kościele odbędzie się Letnia Parafiada „Na Górnym”. W programie wiele atrakcji artystycznych a także, wspólne biesiadowanie, koncert, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Wszystko to okraszone pysznymi swojskimi daniami serwowanymi na ciepło, z grilla a także na słodko. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach tej imprezy, prosimy o zgłoszenie się do Księdza Proboszcza. Jak co roku będzie można także wspomóc nasze przedsięwzięcie finansowo. Na stolikach z tyłu kościoła oraz w parafialnej gazetce umieszczono deklaracje, które można złożyć za tydzień w niedzielę „na tacę”, dostarczyć Księdzu Proboszczowi lub do kancelarii w godzinach urzędowania. Można także przynosić artykuły, które przeznaczone będą na nagrody dla dzieci. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie i na stronie internetowej.
 12. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in. rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o ty, że Bóg kocha również grzeszników. W Małym Gościu dla dzieci - mistrzowski dodatek a w nim wszystko o Mundialu 2018 i o tym jak zostać mistrzem w życiu.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za wspólnotę modlitewną i złożone ofiary. Niech obfitość darów Ducha Świętego umacnia nas w codziennym życiu.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną.
 • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
 • W soboty zapraszamy na spotkania:
  • Ministrantów o godz. 9.00
  • Dzieci Maryi o godz. 10.00
  • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00
 • Przypominamy, że trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę, zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania. Szczegóły na plakacie, ulotkach i stronie internetowej.
 • W lipcu odbędzie się pielgrzymka „Śladami Świętych” do Włoch, którą organizuje Ks. Proboszcz. Są jeszcze wolne miejsca, szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki umieszczono na plakacie i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.