Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na wymianę ogrzewania. Za każdy złożony dar składamy Bóg zapłać.

 1. Dziś o godz. 17.45 nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Świętego. W tygodniu tradycyjnie o godz. 18.00.
 2. Rozpoczyna się tydzień modlitw za powołanych do Małżeństwa. Pamiętajmy w modlitwach o narzeczonych i małżonkach.
 3. W poniedziałek od godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
 4. We wtorek o 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną.
 5. W środę zapraszamy na Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo majowe, Mszę św. wieczorną, po niej na spotkanie formacyjne
 6. W tym dniu przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach. Otoczmy modlitwą chrześcijan mieszkających w tym kraju.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Straży Honorowej.
 8. W sobotę odbędzie się czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30, następnie będziemy uwielbiać Boga śpiewem, modlitwą wstawienniczą i adoracją. Szczegółowy plan zamieszczony został na plakacie i stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zbiórka w kościele o godz. 6.00. W tym roku pielgrzymi z naszej parafii połączą się z parafią św. Józefa z Załęża oraz parafią z Tysiąclecia Dolnego.
 10. Informujemy, że w niedzielę 18 czerwca w naszej parafii pragniemy zorganizować Dzień Rodziny. Będzie to popołudniowy piknik, podczas którego mamy nadzieję spotkać się całymi rodzinami w słodkiej kawiarence. Dla dzieci będzie też okazja do wspólnej zabawy, młodzi artyści ze szkoły, przedszkoli i ognisk muzycznych zaprezentują swoje talenty, a wszyscy parafianie będą mogli wziąć udział we wspólnym biesiadowaniu. Już dziś zapraszamy do zabawy i spędzenia czasu w parafialnej wspólnocie. Szczegóły tego wydarzenia już wkrótce.
 11. Składamy gorące podziękowanie wszystkim, którzy wsparli finansowo fundację pomp ciepła. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy kwotę 40.500,- zł. która stanowi 20% całego kosztu zakupu i instalacji pomp. Fundacja będzie trwała aż do czasu zrealizowania wszystkich prac. Osoby, które chciały by jeszcze wesprzeć to dzieło w dowolnym momencie, prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza lub do Kancelarii w godzinach urzędowania. Za ogrom zrozumienia, życzliwości i każdy złożony dar materialny składamy gorące Bóg zapłać.
 12. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i nowy numer Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.
 13. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za każdą życzliwość i złożone ofiary. Prośmy Pana by hojnie nam błogosławił.

 

Inne:

 • Zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkania: ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30. Po Mszy św. na spotkania do salki.
 • 7 czerwca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na 3 spotkanie w ramach cyklu rozmów o liturgii.
 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Trwa zbiórka artykułów, które p. Wojciech zawozi do Ukrainy. Za każdy dar serca i ogrom życzliwości składamy Bóg zapłać!

 

Diecezjalne:

 • Doroczną pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. zaplanowano na niedzielę 28 maja od godz. Przebiegać będzie pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.W programie: godz. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, 8.30 – modlitwa różańcowa, 9.30 – procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego, 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Słowo podziękowania abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC. 13.45 – Godzina ewangelizacyjna, 15.00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem bp. seniora diecezji płockiej Piotra Libery, 16.00 – Procesja do bazyliki piekarskiej. Zakończenie pielgrzymki.

 

 • Zapraszamy pracowników służby zdrowia na spotkanie formacyjnedo parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (Pl. Emila Szramka 1) w środę 24 maja. Program spotkania: 18.40 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (kaplica w domu katechetycznym); 19.00 – Eucharystia, a po niej poczęstunek i spotkanie w sali św. Jana Pawła II; 19.45 – Prelekcja: „Spór o człowieka w tle współczesnej medycyny”, prelegent: ks. prof. dr hab. Marian Machinek (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie); 21.00 – Zakończenie.

 

 • Zapraszamy do udziału w rodzinnym koncercie ewangelizacyjnym„Bądź jak Jezus”, który jak co roku odbędzie się w Mysłowicach-Park Słupna w Uroczystość Bożego Ciała, tj. 8 czerwca. W czasie koncertu przewidziane są również bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

 

 • XXVII Spotkanie Młodych na Polach Lednickichodbędzie się w sobotę 3 czerwca. Zaplanowano wyjazd młodzieży z naszej archidiecezji. Zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/Gndt2JQk9Z.

 

 • Zabawa taneczna „Rozgrzewka przed ŚDM”odbędzie się w środę 7 czerwca w domu przyjęć „Omega” w Rudzie Śl. Choć jest ona formą przygotowania młodzieży do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, to zaadresowano ją do szerokiej grupy młodych ludzi. Szczegóły i zapisy na stronie: mlodzidlamlodych.pl. Rozpoczęcie Eucharystią w kościele Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach o godz. 18.00.

 

 • XVI Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę Szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dn. 28–30 sierpnia. Zapisy i szczegóły o wydarzeniu na FB: https://fb.me/e/10cfIt8VM.

 

 • Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wakacyjno-urlopowym„Niezłomny z żoną – razem w drodze…”, dedykowanym małżeństwom z różnym stażem, które pragną na nowo zobaczyć piękno swojego powołania oraz umacniać wzajemną miłość. Projekt odbędzie się w dn. 28 lipca–3 sierpnia w domu rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zapisy i informacja na stronie: https://www.niezlomny24.pl/niezlomny-z-zona-wierni/.