Ogłoszenia duszpasterskie

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus został wzięty do nieba ale to nie oznacza, ze nas opuścił. Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. On zapowiedział, że będzie z nami każdego dnia, że będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami. Nie wystarczy przypominać sobie o Bogu w niedzielę. Naszą nadzieją jest Chrystus. Podzielmy się z innymi Dobrą Nowiną przez świadectwo codziennego życia.

W dniu dzisiejszym zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. Za każdy dar serca złożony na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się Nabożeństwo przygotowane przez dzieci, które w dniu dzisiejszym przystąpiły do I Komunii Świętej. Z racji obchodzonej dziś rocznicy objawień fatimskich, nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 19.45, połączone będzie z Różańcem Fatimskim i procesją wokół kościoła. O godz. 20.30 odprawiona będzie Msza św. fatimska, o ducha pokuty.
 2. W poniedziałek przypada święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji dzieci obchodzących pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii św. Bardzo serdecznie zapraszamy te dzieci wraz z rodzicami.
 3. W środę obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, męczennika , patrona Polski.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy Seniorów na Mszę św. a następnie do salki na spotkanie z lekarzem, który poprowadzi wykład na temat cukrzycy.
 5. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Straż Honorową.
 6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących z ofiar ze skarbonki.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo do Ducha Świętego.
 8. Informujemy, że w sobotę 19.05 o godz. 16.30 w parafii na Os. Witosa w Katowicach odbędzie się koncert „Czas na muzykę”, ze specjalną dedykacją dla Seniorów. Wstęp wolny, Szczegóły na plakacie.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o w wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś” a nie „coś” oraz o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za dar modlitwy eucharystycznej i złożone dzisiaj ofiary kolekty specjalnej. Niech Dobry Pan nam błogosławi na cały nadchodzący tydzień.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną.
 • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
 • W soboty zapraszamy na spotkania:
  • Ministrantów o godz. 9.00
  • Dzieci Maryi o godz. 10.00
  • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00
 • Przypominamy, że trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę, zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania. Szczegóły na plakacie, ulotkach i stronie internetowej.
 • W lipcu odbędzie się pielgrzymka „Śladami Świętych” do Włoch, którą organizuje Ks. Proboszcz. Są jeszcze wolne miejsca, szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki umieszczono na plakacie i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.