Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – święto umocnienia kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my, zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego, wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga by oczyścił nasze serce ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. Arcybiskup wydał kolejne zarządzenie dotyczące stanu epidemii. Od dnia 6 czerwca nie będzie już obowiązywać dyspensa od udziału w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Zniesiony zostaje limit osób przebywających w świątyni jednak obowiązkowo należy zasłaniać usta i nos. W związku z nowym zarządzeniem od przyszłej niedzieli nie będzie już transmisji internetowej Mszy św. o godz. 10.30.
 3. Od dnia dzisiejszego przywrócone zostają nabożeństwa, w związku z tym w miesiącu czerwcu o godz. 18.00 odprawiane będą Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiejsze nabożeństwo odprawione zostanie o godz. 17.45. Przywraca się także posługę służby liturgicznej. Mogą się już także odbywać spotkania formacyjne grup parafialnych. Szczegóły zarządzenia w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 4. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. sprawować będziemy o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu Kancelaria będzie nieczynna. Zebrana kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 5. We wtorek o godz. 19.15 w ramach modlitwy wieczornej odmawiać będziemy różaniec w intencji ustania epidemii oraz zakażonych i personelu medycznego.
 6. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tych dni oraz do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy w tradycyjnych godzinach, pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17.00.
 8. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania. W tym dniu o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny.
 9. Codziennie w godz. od 8.30 do 18.15 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do chwili modlitwy i adoracji Pana Jezusa.
 10. Mając na uwadze troskę o zdrowie osób starszych informujemy, że spotkania seniorów wznowione będą od września, wszystkich seniorów otaczamy nieustanną modlitwą.
 11. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba.
 12. Bóg zapłać za dar modlitwy i okazywaną życzliwość. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i składane na ten cel ofiary materialne. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech nas chroni i zachowuje w zdrowiu.