Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś zebrana zostanie kolekta na bieżące potrzeby parafii. Za każdy złożony dar składamy Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego.
 2. Dziś odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Polecajmy w modlitwach pątników, którzy wyruszyli z naszej parafii by wypraszać potrzebne łaski u Maryi Piekarskiej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe - do środy o godz. 18.00. W miesiącu czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Serca Pana Jezusa, także o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30, kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na cele parafii.
 5. W poniedziałek zapraszamy grupy Żywego Różańca na spotkanie o godz. 17.00, następnie na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 18.30.
 6. We wtorek o 19.15 modlitwa wieczorna w intencji rodzin.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania. W czwartek o 17.30 rozpoczniemy Godzinę Świętą. W sobotę o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny oraz o dar pokoju.
 8. W czwartek zapraszamy seniorów na spotkanie do salki o godz. 10.00.
 9. Natomiast w piątek o godz. 10.00 w intencji seniorów odprawimy Mszę św.
 10. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny wcześniej. Młodzież zapraszamy do spowiedzi w piątek od 18.00 a następnie na Mszę św. o godz. 18.30.
 11. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. w podziemiach kościoła, będzie można nabyć emblematy do dekoracji okien w uroczystość Bożego Ciała. W tygodniu będą dostępne w kancelarii w godzinach urzędowania.
 13. Do skarbonki przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty, którymi przystroimy ołtarze Bożego Ciała. Za ofiary składane na ten cel, gorąco dziękujemy.
 14. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i nowy numer Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.
 15. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za każdą życzliwość i złożone ofiary. Otwierajmy swoje serca na działanie Ducha Świętego, niech Jego moc umacnia nas na wszystkich drogach życia.

Inne:

 • W niedzielę 18 czerwca w naszej parafii odbędzie się Dzień Rodziny. Będzie to popołudniowy piknik, okazja do spotkania młodszych i starszych pokoleń. Wśród atrakcji słodka kawiarenka, zabawy dla dzieci, występy młodych artystów ze szkoły podstawowej, przedszkoli i ognisk muzycznych oraz gry, zabawy i wspólne biesiadowanie.
 • Zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkania: ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30. Po Mszy św. na spotkania do salki.
 • 7 czerwca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na 3 spotkanie w ramach cyklu rozmów o liturgii.
 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Trwa zbiórka artykułów, które p. Wojciech zawozi do Ukrainy. Za każdy dar serca i ogrom życzliwości składamy Bóg zapłać!

 

Diecezjalne:

 • Zapraszamy do udziału w rodzinnym koncercie ewangelizacyjnym„Bądź jak Jezus”, który jak co roku odbędzie się w Mysłowicach-Park Słupna w Uroczystość Bożego Ciała, tj. 8 czerwca. W czasie koncertu przewidziane są również bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • XXVII Spotkanie Młodych na Polach Lednickichodbędzie się w sobotę 3 czerwca. Zaplanowano wyjazd młodzieży z naszej archidiecezji. Zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/Gndt2JQk9Z.
 • Zabawa taneczna „Rozgrzewka przed ŚDM”odbędzie się w środę 7 czerwca w domu przyjęć „Omega” w Rudzie Śl. Choć jest ona formą przygotowania młodzieży do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, to zaadresowano ją do szerokiej grupy młodych ludzi. Szczegóły i zapisy na stronie: mlodzidlamlodych.pl. Rozpoczęcie Eucharystią w kościele Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach o godz. 18.00.
 • XVI Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę Szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dn. 28–30 sierpnia. Zapisy i szczegóły o wydarzeniu na FB: https://fb.me/e/10cfIt8VM.
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wakacyjno-urlopowym„Niezłomny z żoną – razem w drodze…”, dedykowanym małżeństwom z różnym stażem, które pragną na nowo zobaczyć piękno swojego powołania oraz umacniać wzajemną miłość. Projekt odbędzie się w dn. 28 lipca–3 sierpnia w domu rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zapisy i informacja na stronie: https://www.niezlomny24.pl/niezlomny-z-zona-wierni/.