Ogłoszenia duszpasterskie

Przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże Słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie.

 1. Od południa dzisiejszej uroczystości i jutro w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych przez nawiedzenie kościoła, odmówienie: Ojcze nasz i Wierzę oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie do spowiedzi św. i przyjęcie Komunii św. Zgodnie z dekretem wydanym przez papieża Franciszka, w tym roku odpust zupełny za zmarłych będzie można uzyskać przez cały miesiąc listopad, szczegóły na stronie internetowej, gablotce i gazetce.
 2. Dzisiaj zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwo za zmarłych o godz. 17.45.
 3. W poniedziałek we wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 9.00 sprawowaną za naszych bliskich zmarłych. Msza św. będzie sprawowana także w kościele na osiedlu Dolnym. W tym dniu – jak co roku - poza tradycyjnymi godzinami Mszy św. będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
 4. W miesiącu listopadzie zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych zalecanych w wypominkach, codziennie o godz. 17.45. Odprawiane będą także Msze święte w intencji dusz zalecanych. Zapraszamy do zapoznania się z planem intencji. Wypominki można jeszcze składać w kancelarii i do skarbonki przed ołtarzem.
 5. Informujemy, że ze względu na wprowadzone restrykcje, cmentarz na Tysiącleciu będzie zamknięty w sobotę, niedzielę i poniedziałek.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania oraz na Msze św.
 7. W sobotę o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny.
 8. Rada Stała Episkopatu Polski zachęca do modlitwy, także do odmawiania różańca w intencji uwolnienia od epidemii oraz o pokój w Ojczyźnie. Treść modlitwy o pokój dostępna jest na stronie internetowej i w gazetce.
 9. Informujemy, że na parafialnej stronie internetowej można oglądać transmisje Mszy św. i nabożeństw z naszej świątyni.
 10. We wtorek i środę odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać tylko w wyznaczonym miejscu z tyłu kościoła przy śmietniku, we wtorek i środę do godz. 10.00. Pozyskane ze zbiórek i utylizacji elektrośmieci środki finansowe, przekazywane są na wsparcie misji w najbiedniejszych krajach świata.
 11. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego w nim o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą.
 12. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, każdą życzliwość i troskę oraz za złożone ofiary. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas świętowania dzisiejszej uroczystości i cały nadchodzący tydzień.

 

Inne:

 • Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, do odwołania zawieszone są spotkania grup parafialnych. Podobnie spotkania seniorów nie będą się odbywać aż do czasu ustabilizowania sytuacji epidemicznej.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 • We wtorek zapraszamy na Modlitwę wieczorną o godz. 19.15.
 • Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem.
 • Ze względu na wprowadzone ograniczenia pandemiczne, w naszym kościele równocześnie może przebywać 96 osób. Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz utrzymywanie bezpiecznego dystansu.