Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi ale nadal jest obecny w Kościele i działa, dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem. Już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu na spotkanie z Nim, przychodząc na Mszę św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, jest to także Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwach o chrześcijanach żyjących w tym kraju.
 2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do jej codziennego odmawiana.
 3. We wtorek o godz. 18.30 będziemy sprawować Mszę św. w intencji Matek w dniu ich święta.
 4. Przywracamy Modlitwę Wieczorną we wtorek o godz. 19.15. W jej ramach odmawiać będziemy różaniec w intencji wygaśnięcia epidemii i personelu medycznego. Zachęcamy do trwania w tej codziennej modlitwie.
 5. W sobotę 30 maja zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy je po Mszy św. wieczornej.
 6. Za tydzień w ostatnią niedzielę maja przypada pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. W tym roku nie odbędzie się ona w tradycyjnej formie. Zachęcamy do łączności modlitewnej poprzez transmisje radiowe i telewizyjne. Szczegóły tego wydarzenia na parafialnej stronie internetowej i gablocie.
 7. Przypominamy, że sakrament spowiedzi św. odbywa się już w tradycyjnej formie, w konfesjonałach. Trwa okres wielkanocny, zachęcamy do skorzystania z odnowienia więzi z Bogiem i ludźmi. Spowiadamy według tradycyjnego planu: pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.
 8. W naszej świątyni ma miejsce codzienna adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do chwili osobistej modlitwy w godz. od 8.30 do 18.15.
 9. Przypominamy, że w naszej świątyni może przebywać równocześnie 67 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Zasłanianie ust i nosa nadal jest obowiązkowe.
 10. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej oraz o kryzysie wydobywczym na Śląsku spowodowanym panującą pandemią.
 11. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, tę w świątyni oraz tę w Domowych Kościołach, przeżywaną w łączności duchowej. Bóg zapłać za troskę i każdą życzliwość oraz składane ofiary materialne. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech nas chroni i zachowuje w zdrowiu.

 

Inne:

 • W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc; Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, w tym dniu męski świat będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu piekarskiego oraz zaproszonych gości (za okazaniem stosownych zaproszeń). Prosimy więc wszystkich innych wiernych o pozostanie w domu i modlitewną łączność za pośrednictwem mediów. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.